10 Haziran 2018 ile 12 Haziran 2018 tarihleri arasında basın konferansları ile karşımıza çıkacak olan E3 2018, canlı yayın ile tüm dünyaya sunulacak. Ayrıca bu konferansları, etkinlik alanındaki basın mensupları da direkt olarak izleyebilecek. Tabii bizler etkinlik alanında olmayacağız. Muhtemelen sizler de olmayacaksınız. Bu yüzden sizlere E3 2018 sunumlarını nereden ve nasıl canlı olarak izleyeceğinizi anlatacağımız bir içerik hazırlamak istedik.

E3 2018

Genel anlamda E3 2018 sunumları nereden izlenebilir?

Sizlere belli başlı kanallar vermeden önce, tüm sunumları, tek bir  yerden, genel anlamda nasıl canlı olarak izleyebileceğinizden bahsedelim. E3 markasının resmi YouTube ve Twitch kanalları bulunmakta. E3 2018 sunumları başladığı zaman da bu kanallar üzerinden canlı yayınlar başlayacak. Eğer bu kanallar üzerinden ne zaman canlı yayınların başlayacağını bilmiyorsanız da, E3 2018 sunumlarının Türkiye saatlerini öğrenebileceğimiz içeriğimize göz atabilirsiniz.

Hemen aşağıdaki başlıklarımızın her birinden de, belli sunumları hangi platformlar üzerinden izleyebileceğiniz rahatlıkla görebilirsiniz efendim. Eğer canlı yayınlar için resmi E3 kanallarını takip edecekseniz, ilginizi çekmeyen şov öncesi programlar ile karşılaşabilirsiniz. Fakat hemen aşağıda sizlere belirteceğimiz kanallar, direkt olarak sunumları canlı yayınlayacak. En fazla sunumdan önce veya sonra özel şovlar gerçekleştirilir ve o şovlar sırasında da bazı duyurular görülebilir. Bu yüzden, onlar için önemli şovlar diyebiliriz. Resmi E3 öncesi ve sonrası şovları gibi olmayacaktır.

EA Play 2018

EA ekibinden gelen açıklamalara göre EA Play 2018 etkinliği, resmi EA sitesi üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Fakat bu sitenin haricinde oyuncular bu yayını YouTube, Twitter, Facebook ve Instagram platformlarından da takip edebilecek.

Xbox Sunumu

Xbox ekibinin sunumu ise yine aynı şekilde, markanın resmi internet sitesi üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Fakat internet sitelerinde takılmak istemiyorsanız, Mixer ve YouTube üzerinden de E3 2018 konferansına Microsoft ve Xbox ile katılabileceksiniz.

Bethesda Sunumu

Bethesda ekibinin hangi platformlardan sunum yapacağını şu an resmi olarak bilmiyoruz ama ekibin YouTube ve Facebook hesapları, muhtemelen canlı yayınların yuvası olacaktır. Özellikle de YouTube kanalı.

Devolver Digital Sunumu

Devolver Digital ekibinin şu an resmi olarak hangi platformlar üzerinden canlı yayın yapacağını bilmiyoruz ama tahmin edebileceğiniz gibi en olası ihtimal, ekibin YouTube kanalı. Canlı yayınlar için ayrıca Twitter ve Facebook hesaplarını da takip edebiliriz bu ekibin.

Square Enix Sunumu

Bethesda ekibinin tam tersine, Square Enix ekibinin hangi platformlar üzerinden canlı yayın yapacağı biliniyor. Eğer bu ekibin canlı yayınını takip etmek istiyorsanız, sunumlar hem İngilizce, hem de Japonca olarak yayınlanacak. Bu canlı yayınlar Facebook, YouTube, Twitter, Twitch ve Mixer kanalları üzerinden gerçekleştirilecek.

Limited Run Games Sunumu

Yapılan açıklamalara göre Limited Run Games, E3 2018 sunumunu canlı olarak Twitch üzerinden yayınlayacak. Ekip, bu konu üzerinde farklı platformları da kullanabilir ama şimdilik resmi olarak sadece Twitch platformundan bahsedildi.

Ubisoft Sunumu

Ubisoft ekibi de E3 2018 sunumlarını Twitch, Twitter, Facebook ve YouTube kanalları üzerinden gerçekleştirecek. Eğer sizler de yeni Ubisoft oyunlarını görmek istiyorsanız, The Crew 2 ve Tom Clancy’s The Division 2 gibi video oyunlarını canlı olarak görmek istiyorsanız, vermiş olduğumuz kaynakları takip edebilirsiniz.

The PC Gaming Show

Bu sene E3 2018 maratonuna dahil olacak PC Gamer ve The PC Gaming Show ise markanın resmi internet sitesi üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Ekip, muhtemelen YouTube, Mixer, Facebook, Twitter ve Instagram gibi platformlardan da canlı yayınlar sunacaktır ama bu konuda herhangi bir resmi bilgi olmadığı için, şimdilik net bir şey söyleyemiyoruz.

PlayStation Sunumu

Birçok oyuncunun beklediği Sony ve PlayStation sunumu da, aynı diğer sunumlar gibi öncelikle markanın resmi internet sitesi üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Bu internet sitesi haricinde, E3 2018 sırasındaki PlayStation sunumunu Facebook, YouTube, Twitter, Instagram ve Snapchat platformları üzerinden de canlı olarak sunulacak.

Nintendo Sunumu

E3 2018 sırasındaki basın konferansları, Nintendo ekibinin sunumu ile son bulacak. Nintendo ekibi de aynı PlayStation ve Xbox ekipleri gibi, kendi sunumu resmi internet siteleri üzerinden canlı olarak yayınlayacak. Bu internet sitesi haricinde sunumları Twitch, Facebook, Twitter, YouTube ve Instagram üzerinden de takip edebileceksiniz.

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster