Microsoft ve Xbox ekiplerinin E3 2018 sunumları sırasında sürpriz bir şekilde Dying Light 2 oyunu duyuruldu. Chris Avellone tarafından yazılan bu video oyunu, ilk oyuna göre çok daha farklı bir şekilde oyunculara sunulacak çünkü oyunda ciddi anlamda benzersiz bir sistem bulunacak. Aslında temelinde, oyunda diyalog seçimleri bulunacak. Oyuncuların attığı her adım, verdiği her karar, oyunun evrenini etkileyecek. Fakat bu durum, tahmin ettiğinizden çok daha büyük etkilere sahip olacak.

Dying Light 2

Dying Light 2, birçok farklı açıdan gelişmiş görünüyor

Oyunun geliştirici ekibinden gelen açıklamalara göre, oyuncuların Dying Light 2 içerisinde vereceği kararlar, oyunun evrenini ve dünyasını yüzlerce farklı hale sokabilir. Bu durumun daha net anlaşılabilmesi için oyun için 2 yeni video da yayımlandı. Eğer dilerseniz bu videolara haberimizin en sonundan göz atabileceksiniz.

Tüm bunların haricinde, oyunun grafiklerinde de ciddi anlamda bir iyileşme görüyoruz. Karakter hareketlerinde de gözle görülür bir akıcılık bulunuyor. Tabii yine klasik parkur hareketlerimiz ve çok daha fazlası da oyunda. Zaten tüm bunları, oyun için yayımlanmış olan iki adet videoda da görebiliyorsunuz.

Şimdi ise sizleri, oyun için yayımlanmış olan iki video ile baş başa bırakmak istiyoruz. Yalnız, yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz. Sizler bu oyun hakkında neler düşünüyorsunuz? Oyunun dünyasının açıklandığı gibi değişecek olması, sizlerin hoşuna gitti mi? Yorumlarınızı bekliyor olacağız efendim.

İşte oyun için yayımlanmış olan oynanış videosu ve senaryo videosu

https://www.youtube.com/watch?v=uysTtOBm4wg

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster