En son karşımıza E3 2018 sırasında bir oynanış videosu ile çıkan Death Stranding, Hideo Kojima tarafından bahsedildi. Oyunun yapımcısı olan bu efsanevi video oyunu geliştiricisi, yaptığı açıklamalarda oyundaki en önemli şeyden bahsetti. Yapımcının söylediğine göre oyundaki en önemli şey, cevaba ulaşmaya çalıştığınız süreç. Evet, biz de pek bir şey anlamadık.

Death Stranding

Death Stranding içerisinde tam olarak neler oluyor?

Hideo Kojima yaptığı açıklamalarda, “Oyunu dengede tutmaya çalışıyorum. Bazen çok başarılı tasarlanmış filmler, bağımsız yapıtlar görüyorum ama ben daha orta noktayı bulmak istiyorum. Şöyle ki; bağımsız filmleri sevenler de, Marvel filmlerini sevenlerin de buluşabileceği ortak bir nokta. Death Stranding, o noktada olmalı.” dedi.

Hideo Kojima, yaptığı açıklamaların devamında, gelecekte bir film bile yapmak istediğini açıkladı. Tabii durum böyle olunca, acaba şu an geliştirilen video oyunu da mı bir film tadınca olacak diye düşündü insanlar. Fakat efsanevi geliştirici, oyunun gerçekten bir video oyunu olduğunu belirtti.

Bahsetmiş olduğumuz yapımcı açıklamalarına devam etti ve, “Sosyal bağların çok güçlü olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Bu zamanda insanlar bir şeyin cevabını hemen istiyor. Hatta insanlar bu cevaptan daha fazlasını, insanların nasıl hissettiğini bilmek istiyor. Bu hem iyi bir şey, hem de kötü. Onlar, düşünmesi gereken şeyler için cevap istiyor.” dedi.

Açıklamaların sonlarına doğru oyunun yapımcısı, oyun hakkında çok fazla şey açıklamak istemediğini de söyledi. Çünkü Hideo Kojima, oyun hakkında çok fazla şey gösterip, oyuncuların heyecanını elinden almak istemiyor. Çünkü yapımcıya göre bu oyuncular için en eğlenceli şey ki kendisi oldukça haklı. Kişisel olarak ben de oynamak istediğim bir video oyununun saatlerce oynanış videosunu görmek istemezdim.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster