Hideo Kojima ve ekibi tarafından sadece PlayStation 4 için geliştirilen Death Stranding, E3 2018 sırasındaki PlayStation ekibinin sunumu sırasında karşımıza çıkmıştı. Bu sunum sırasında oyun için bir oynanış videosu yayımlanmıştı. Yayımlanan bu videoya rağmen oyun, gizemini koruyordu. Fakat bu gizem, aslında o videonun açıklama kısmı ile biraz etkisini kaybetmiş olabilir. Çünkü videonun açıklamasında oyunun önemli unsurları hakkında bilgi veriliyordu.

Death Stranding

Death Stranding, kendi türünde çok yenilikçi olacak

Yayımlanmış olan videonun açıklamasına göre Death Stranding içerisindeki ana karakterimiz Sam, dünyanın kalıntılarını tüm Amerika Birleşik Devletleri boyunca taşıyor. Yani kendisi bir taşımacı. Zaten yayımlanan videodan bunu rahatlıkla görebiliyoruz. Ayrıca bu açıklamaya göre oyun hakkında daha önce açıklanan Timefall efekti, karakterimizi de farklı bir şekilde etkiliyor. Yani Sam, oyunun evrenindeki dünyanın kurtarıcısı rolünde görünüyor.

Yayımlanmış videonun açıklamasına göre oyunda karşımıza çıkacak olan düşmanların adı da Death Stranding olarak geçiyor. Açıklamalara göre bu düşman tipleri, ölüm ile yaşam arasında sıkılmış, iki evren arasında sürekli yolculuk yapan bir tip. Açıklamaların devamına göre Sam’in amacı, dünyanın parçalarını taşıyarak, parçalara ayrılmış olan dünyayı tekrar bir bütün haline getirmek. Bu sırada kendisinin hem yaşadığı evren hakkında, hem de düşmanları hakkında önemli gizemler öğreneceği de açıklamada belirtiliyor.

Son olarak ise Death Stranding isimli bu video oyununun, kendi türünde inanılmaz yenilikçi bir video oyunu olduğundan bahsediliyor. Bizler bu oyunun türünü henüz anlayamadık ama yenilikçi olduğu tarafında kesinlikle YouTube videosunu yükleyen kişi ile hemfikiriz.

Etiketler: