Daha önce Metal Gear serisi ile efsanevi işler başarmış olan Hideo Kojima, şu sıralar kendi ekibi ile birlikte, PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için bir video oyunu geliştiriyor. Bu oyunun adı Death Stranding ve kendisi hakkında çok az şey biliyoruz. Mesela oyun hakkında 3 adet video gördük ama oyunun nerede geçtiğini bilmiyoruz. Bu konuyu kafaya takan birkaç oyuncu da, yaptıkları araştırmalar ile oyunun hangi ülkede geçtiğini bulmaya çalıştı.

Death Stranding

Hatırlayacak olursanız, bundan birkaç gün önce Hideo Kojima oyun hakkında bir görsel paylaşmıştı. Bu görselde sadece çimenler görünüyordu. Oyuncular ise bu görseli derinlemesine araştırdı ve aslında o çimenlik alanın, İzlanda’da bulunan eski volkanik alanların olduğunu fark etti. Bu durum da, oyun için yayımlanmış olan tüm eski videoların, yine aynı sönmüş lav alanlarında geçtiğini işaret ediyor olabilir.

Tabii tüm ipuçları bu kadarı ile sınırlı da değil. Oyun için daha önce yayımlanmış tüm videolarda, Low Roar isimli bir müzik grubunun parçaları çalmakta. Tesadüfe bakınız ki bu grup da İzlanda temelli bir grup. Daha da önemlisi, Hideo Kojima daha Konami ile çalışırken, İzlanda’ya gitmişti ve orada grup ile tanışmıştı. Bu da mı yetmedi? O zaman bir başka ipucunu sizlere verelim: Death Stranding isimli video oyunu Decima oyun motoru ile geliştiriliyor ve Decima motorunun reklam fotoğraflarında İzlanda’nın bölgeleri de bulunuyor.

Mads Mikkelsen da Death Stranding hakkında konuşmaya devam ediyor

Hideo Kojima ve İzlanda ipuçları bir yana, şimdi proje içerisinde bulunan başka bir isimden bahsedelim. Bu ismin adı Mads Mikkelsen ve kendisi bir röportaj sırasında bahsi geçen oyun hakkında konuştu. Mads Mikkelsen, verdiği röportajda, daha önce hiç Death Stranding gibi bir video oyunu görmediğini vurguladı.

Tabii ki Mads Mikkelsen şu an tüm oyunu görmedi ama kendisi, sadece gördüğü kadarı ile konuşuyor. Açıklamalara göre bu video oyunu, sektörde önemli bir patlama yapacak ve oyuncular da yapıtı gerçekten beğenecek.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster