Sony, bu seneki E3 2018 sunumlarında çok farklı bir yol izleyeceklerini duyurmuştu. Ekip, sunumlarını yaparken 4 farklı video oyununu odak noktasına koyacaktı. Bu oyunlardan bir tanesi de Hideo Kojima liderliğinde geliştirilen Death Stranding idi. Bugün ise bahsetmiş olduğumuz oyunun yapımcısı, Instagram üzerinden yaptığı bir paylaşım ile sunum sırasında oyun için bir video yayımlanacağını herkese söyledi. Evet, zaten bir video yayımlanacağını herkes tahmin ediyordu ama resmi bir şekilde görmek en iyisi.

Death Stranding

Death Stranding için sinematik video mu gelecek? Oynanış videosu mu?

Hideo Kojima, yayımladığı yeni bir fotoğrafta kendi bilgisayarının veya halihazırda çalıştığı bilgisayarın masaüstünü herkese gösterdi. Çünkü bilgisayarın masaüstünde bir Adobe Premiere Pro dosyası görünüyordu. Bu dosyanın adı ise, kendisinin E3 2018 sırasında yayımlanacak bir Death Stranding videosu olduğunu bağıra bağıra söylüyordu. Ayrıca fotoğraf açıklamasında bulunan etiketler de aynı şeyi ifade eder nitelikte.

Yani böyle efendim, anlaşılan o ki sunum sırasında bu gizemli oyunu sanırım üçüncü, olmadı dördüncü kez göreceğiz. Oyun için daha önce yayımlanmış olan tüm videolar sinematik idi. Bu yüzden oyunun oynanış kısmı hakkında en ufak bir fikre bile sahip değiliz. Oyunun bu sene çıkacağını sanmıyoruz ama Hideo Kojima, bu sene veya 2019 senesinde bu oyunu bizlere sunmaya hazırlanıyorsa, yayımlanacak olan videonun, bir oynanış videosu olduğundan emin olmalı bizce. Yok, Death Stranding bizleri 2020 veya ilerisinde bekliyorsa tekrar bir sinematik videosu izlemeyi dert etmeyiz.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster