PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro kullanıcıları şu sıralar birçok video oyununu merakla bekliyor. Bu oyunlardan bir tanesi de The Last of Us Part II, veya daha farklı bir adı ile The Last of Us 2. Daha önce Sony tarafından verilen bilgiler sayesinde bu oyunun E3 2018 sırasında gösterileceğini öğrenmiştik. Tabii bu gösterimde neler olacak, şu an bilemiyoruz ama bir analistin yorumlarına bakacak olursak, sunum sırasında The Last of Us Part II için bir çıkış tarihi alabiliriz ve bu tarih, 2018 olabilir. Bize soracak olursanız bu oyun 2019 veya 2020 senelerinden birinde çıkacak ama şu analiste bir söz verelim bakalım.

The Last of Us 2

Michael Pachter isimli analist bu konuda, “Death Stranding isimli oyun kim bilir ne zaman çıkar? 2025 olursa bile şaşırmam. Şunu söylemeliyim ki Death Stranding, benim gördüğüm en garip oyunlardan bir tanesi. The Last of Us Part II ise daha farklı. O oyunu geliştiren ekip gerçekten başarılı. Bana soracak olursanız o oyun en geç 2019 senesinde piyasaya sürülecek. Hatta oyun, herkesi şaşırtıp bu sene bile piyasaya sürülebilir.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Michael Pachter, yaptığı açıklamaların devamında Naughty Dog ekibinin gerçekten insanları şaşırtabilecek bir seviyede olduğunu belirtti. Bu yüzden de ekip, bu oyunu 2018 senesinde piyasaya çıkarabilir. En azından ortada böyle bir ihtimal bulunuyor analiste göre.

Bize göre The Last of Us 2 ne zaman çıkacak?

Bize soracak olursanız; Sony cephesinin de, Naughty Dog ekibinin de bu oyun için acele etmesine gerek yok. Bu yüzden, bizce The Last of Us Part II, PlayStation 4 neslinin son oyunu bile olabilir ve bu bizi kesinlikle üzmez. Zaten serinin ilk oyunu da PlayStation 3 neslinin son oyunlarından bir tanesi idi. Tarih kendini neden tekrarlamasın ki?