Her daim akılları bulandırmayı seven Hideo Kojima, yeni projesi Death Stranding oyunuyla, bu özelliğini bir üst kademeye taşıyor. Merak içerisinde; oyuna dair unsurları görmek isteyen neredeyse herkes, gelen her yeni videoyla birlikte, aklındaki soru işaretlerine yenilerini ekliyor. Son olarak E3 2018 sırasında yayımlanan videoyla da akıldaki soru işaretlerine istenilen yanıtlar bulunamayınca, ayrıca oyunca yer alacak iki yeni ünlü oyuncu da görülünce, akıllara farklı sorular takıldı. Bunların başında; acaba Hideo Kojima, ünlü oyuncuları ön palana çıkartarak, oyunun reklamını yapmaya mı çalışıyor sorusu vardı. Tabii deneyimli video oyunu geliştiricisinden, ünlü oyuncularla neden çalışmayı seçtiği ve ana amacı konusunda, tatmin edici yanıtların gelmesi gecikmedi.

Hideo Kojima, Death Stranding oyuncularıyla ilgili eleştirileri yanıtladı

Death Stranding, ünlü oyuncularla ön plana çıkmak için geliştirilmiyor

The Telegraph muhabirlerine açıklamalarda bulunan Hideo Kojima; tam 32 yıldır video oyunu geliştiriciliği yaptığının, tüm vaktini ve uzun süreçleri kapsayan bir meslekle uğraştığının altını çizdi. Bu zorlu ve uzun süreç içerisinde, kimlerle çalışılırsa oyunun daha çok satar diye düşünülmediğine belirten Hideo Kojima; çalışma arkadaşlarıyla arasındaki uyumdan ve kimyadan bahsetti. Deneyimli video oyunu geliştiricisinin sözlerinin devamında; günümüzdeki teknolojinin, hayallerin tam manasıyla gerçekleşmesine izin vermesinin, kendi açısından bir önemi olmadığı, çalışma arkadaşlarıyla aralarındaki uyumun, çok daha önemli olduğuna dair cümleler yer almaktaydı.

Son projesi Death Stranding oyununda; Mads Mikkelsen, Norman Reedus, Lindsay Wagner, Léa Seydoux, Guillermo del Toro gibi isimlerle çalışan Hideo Kojima; yaptığı açıklamalarda, bu isimlerle çalışmaktan zevk duyduğunu vurguladı. Bu ünlü kişilerle mükemmel bir uyum yakaladığını belirten deneyimli video oyunu geliştiricisi; sürekli olarak fikir alış verişinde bulunduklarını, birbirlerinin tecrübelerinden yararlandıklarını, amacının asla ünlü oyuncuların isimlerinden faydalanarak Death Stranding oyununu ön plana çıkartmak olmadığını, sözlerine ekledi.

Bizim açımızdan bakıldığında da Hideo Kojima gibi önemli bir geliştiricinin, oyununu ön plana çıkartmak için ünlü isimlere baş vurmayacağı sonucunun çıktığını söyleyebiliriz. Bu ünlü isimlerin de geliştirilmekte olan oyuna ayrı bir zenginlik katacağını da ifade edebiliriz. Tabii şu oyunun neye benzediğini, nasıl ve hangi amaçla oynanacağını görmek de tüm video oyunu tutkunları gibi bizler için de merak konusu olarak kalmayı sürdürüyor. Umarız yakın zamanda, gerçek zamanlı oynanış görüntülerine de kavuşabiliriz.