E3 2018 sırasında Death Stranding için yayımlanmış yepyeni bir video görmüştük. Bu video ile hem ilk defa oyunun oynanış anlarına şahitlik etmiştik, hem de yeni karakterler tanımıştık. Meğer o tanıdığımız yeni karakterlerden bir tanesi, kolye benzeri bir aksesuarında önemli bir şifre taşıyormuş.

Death Stranding

İşte o Death Stranding şifresi

Bahsettiğimiz bu şifrenin tam olarak nasıl çalıştığını, nasıl çözüldüğünü sizlere anlatmamız oldukça güç olacaktır. Bu yüzden haberimizin devamına, şifreyi çözmüş olan Rus arkadaşımızın gönderisini yerleştireceğiz. Bu gönderideki görseller her şeyi rahatlıkla gösteriyor bizlere. Karakterin kolyesi aslında bir nevi şifre ve bu şifrenin sonucunda da bir müzik videosuna ulaşıyorsunuz. Bu müzik videosu ise Hideo Kojima’nın çok sevdiği Low Roar grubuna ait.

Oyuncuların ulaştığı şarkının adı Give Me an Answer olarak geçiyor ve bu videonun yorumlarında aylar önce paylaşılmış olan, “Acaba bu müziğin Death Stranding ile alakası var mı?” yorumu bulunuyor. Evet, var sevgili YouTube kullanıcısı. Bunu aylar önce ilk düşünen kişinin sen olması da oldukça özel bir şey tabii.

Hideo Kojima’nın böyle bir şey yapmasına aslında hiç şaşırmadık çünkü kendisi ile bu müzik grubu oldukça yakın. Efsanevi oyun yapımcısı ile bu başarılı müzik grubu, oyun yapımcısının gerçekleştirdiği bir seyahat sırasında tanışmıştı ve o zamandan beri de iki ekip, birlikte çalışıyor. Mesela Death Stranding isimli video oyunu, Low Roar tarafından oyuna özel bestelenmiş bir parça ile duyurulmuştu, mutlaka hatırlarsınız.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster