Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Cyberpunk 2077, Grand Theft Auto gibi de oynanabilecek

Cyberpunk 2077 hakkında üç farklı bilginin sahibi olmayı başardık.

Rockstar Games tarafından geliştirilmiş olan Grand Theft Auto serisi ile şu anda CD Projekt RED tarafından geliştirilmekte olan Cyberpunk 2077 oyunu arasında önemli benzerlikler bulunuyor. Mesela, iki oyunda da açık dünyada dolaşıp, arabalar çalıp, insanların hayatını zehir edebiliyoruz. Bu yüzden de bazı oyuncuların akıllarına, birkaç farklı soru gelmeye başlamıştı. Mesela, bu oyunu da herhangi bir Grand Theft Auto gibi oynayabilecek miydik? CD Projekt RED, konu hakkında önemli açıklamalar yaparak, oyunculara cevap oldu.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 oyununu Grand Theft Auto gibi oynamak istemezsiniz

CD Projekt RED tarafından yapılan açıklamalara göre Cyberpnk 2077 oyunu tabii ki Grand Theft Auto gibi oynanabilecek. Yalnız, geliştiricilerin söylediğine göre bu oyunu herhangi bir Grand Theft Auto oyunu gibi oynamak, oyuncuları hemen sıkacak. Bu yapıt, gerçek bir rol yapma oyunu gibi oynandığı zaman oyunculara zevk verecek. Yani, sokaklarda dolaşıp, boş bir şekilde insanların üzerine araba sürmek, oyunculara pek bir şey kazandırmayacak ama oyun yine de bunun yapılmasına izin verecek. Tabii bu izinler, ülkeden ülkeye de değişecek.

Ortaya çıkan yeni bilgilere göre bahsi geçen bu video oyunu, Japonya sınırları içerisinde sansürlenecek. Bu sansürler özellikle çıplaklık üzerine gelecek ve sahnelerdeki çıplak karakterler artık iç çamaşırı giyiyor olacak. Bunlarla birlikte savaş anlarındaki kanlı şiddet, vücut parçalarının kopyası ve daha fazlası da Japonya için düzeltilmiş olacak. Açıkçası bu tip düzeltmeleri genelde Avustralya isterdi ama bu sefer o taraftan ses çıkmadı; oyunun yerine Japonya tarafı Cyberpunk 2077 oyununun çıplaklık ve şiddet içeriklerinden rahatsız oldu.

Haberimizi bitirmeden önce Cyberpunk 2077 oyunu hakkında ufak bir bilgi daha vermek istiyoruz. CD Projekt RED tarafından yapılan açıklamalara göre bu oyundaki gündüz vakti, The Witcher 3: Wild Hunt oyunundakinden iki kat daha uzun olacak ve gerçek hayatta üç saate denk gelecek. Yani, bu video oyununda üç saat boyunca gündüz yaşanacak. Bu, oldukça uzun bir zaman. Mesela, Rockstar Games ekibinin Grand Theft Auto V ve Red Dead Redemption 2 gibi oyunlarında gündüz vakitleri sadece 50 dakika. Bu oyun ise üç saat boyunca gündüz.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x