Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Call of Duty: Modern Warfare oyununun 64 kişilik Ground War moduna ihtiyacı var mıydı?

Call of Duty: Modern Warfare ile Battlefield deneyimi yaşamak ne kadar eğlenceli?

Call of Duty: Modern Warfare için geçen hafta sonu bir açık beta gerçekleştiriliyordu. Bu süreçte oyunculara Ground War isimli, 32v32 şeklinde olan, bölge kapma temelli bir oyun modu gösterildi. Bana direkt olarak Battlefield serisini hatırlatan bu oyun moduna, bu yazımda değinmek istiyorum; bence Call of Duty serisinin ihtiyacı olan şeylerden bir tanesi idi Ground War.

Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare, benim için Ground War ile canlandı

Aslında Call of Duty serisi için 32v32 şeklinde geniş bir oyun modu, pek de yenilik sayılmaz. Sonuçta, Call of Duty: WWII oyununda da benzer büyüklükteki War modu yer alıyordu. Bu oyun modu sayesinde, geniş haritalarda bir savaş deneyimi yaşıyorduk. Call of Duty: Black Ops IIII ise koskoca bir Battle Royale modu ile karşımıza çıkmıştı. Bu noktada da yeni oyundaki bu mod, beni şaşırtmadı.

Şaşırmamış olmam, tabii ki Ground War için olan heyecanımı söndürmeye yetmiyor. Daha önce de dediğim gibi bu oyun modu, bana tam olarak Battlefield oyununu hatırlatıyor. Bu da kesinlikle iyi bir şey. Ayrıca, ortada bir hırsızlık olduğunu da söyleyemeyiz; Battlefield serisi de son oyun ile küçük haritalar ve az oyuncu sayısı ile Call of Duty olmaya çalışıyordu. Yani, bu noktada benim için bir problem yok.

Ground War, açık betadayken tabii ki çok problemli idi. Özellikle de yeniden doğma noktalarında sürekli olarak tuzağa düşebiliyordunuz veya oyun sizi, halihazırda savaşan bir oyuncunun yanında başlatabiliyordu. Tüm bunlar, anında ölmenize yol açıyor. Aynı problemler tabii ki Battlefield V oyununda da var ama kesinlikle daha az. Call of Duty: Modern Warfare, beni o konuda rahatsız ediyordu.

Fikir yazımın ana noktasına gelecek olursak, bence Call of Duty serisinin bu oyun ile farklı bir adım atmaya ihtiyacı vardı. Eski oyunlarda War ve Blackout modları ile bu farklılık yaratıldı. Bu oyun için de 2v2 olan Gunfight ile 32v32 olan Ground War düşünülmüş belli ki. Bu yüzden de geliştirici ekibe teşekkür etmek lazım; herkesin istediği gibi bir oyun modu, bu son oyunda olacak gibi görünüyor.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x