Apex Legends: Wattson rehberi

Apex Legends oyununa ikinci sezon ile eklenen Wattson, elektrik elementini sevenler için ideal bir karakter gibi görünüyor.


Apex Legends oyununa her sezonda birkaç karakter ekleneceğini biliyorduk. İlk sezonda bu oyuna Octane eklenmişti. İkinci sezonun başında ise Wattson karakterini gördük. 22 yaşında olan ve gerçek adı Natalie Paquette olarak açıklanan Wattson, elektrik elementini benimsiyor ve karakterin tam olarak nasıl kullanılabileceğini de bu rehber yazımızda sizlere sunmak istiyoruz.


Apex Legends hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Apex Legends

Apex Legends oyunundaki Wattson, nasıl bir karakterdir?

Wattson karakterinin öncelikle yeteneklerinden bahsetmek isteriz. Bu karakterin taktiksel yeteneğinin adı Perimeter Security. Bu yetenek ile haritaya 12 kere elektrikli çit kurabiliyorsunuz. Bu çitlerle temas eden düşman oyunlar ise ise yavaşlıyor, hem de hasar alıyor. Eğer bir düşman bu çitlerden geçerse, tüm takıma bildirim geliyor. Eğer bir takım arkadaşınız bu çitlerden geçerse, güç bir süreliğine kapanıyor.

Apex Legends oyunundaki yeni karakterin nihai yeteneği ise Interception Pylon. Bu yetenek, kurulduğu zaman öncelikle oyuncuların kalkanlarını tamir ediyor ve gelen saldırılara karşı bir güvenlik oluşturuyor. Eğer Wattson, bu yeteneğe yakın durursa, taktiksel yetenek süper bir evreye giriyor ve daha hızlı bir şekilde bu yetenek kullanılabiliyor. Yani, Interception Pylon ve Perimeter Security, birlikte çalışabiliyor.

Wattson karakterinin pasif yeteneğinin adı da Spark of Genius. Bu yetenek sayesinde, tek bir kere Ultimate Accelerant kullansanız bile nihai yeteneğiniz anında dolabiliyor. Yani, diğer karakterler gibi 3-4 farklı Ultimate Accelerant kullanmanıza gerek olmuyor nihai yeteneğinizi doldurmak için. Ayrıca Spark of Genius, biraz önce bahsettiğimiz iki yeteneğin uyumunu da sağlayan bir sisteme sahip.

Karakteri özetlemek gerekirse, karşımızda kısmen defansif bir tipin olduğunu söyleyebiliriz. Wattson, kesinlikle net bir şekilde saldırı karakteri değil ve yeteneklere baktığımız zaman da tuzak ve defans temelli şeyler görüyoruz. Bu yüzden de Apex Legends oyununu yavaş ve güvenli bir şekilde oynamayı seviyorsanız, bu karaktere bir şans vermenizi öneriyorum efendim.