2020 senesinin en iyi yarış oyunları

2020 senesi, en azından şimdilik, yarış oyunları için çok da güzel geçecek gibi görünmüyor.

Son güncelleme:

Günümüzde sokaklara çıkıp, saatte 200 kilometre hızlara ulaşmak pek mantıklı bir hareket değil. Sadece hız yapmak değil, en zorlu yol şartları altında, elinizdeki arabayı mahvetmek de pek hoş bir hayat seçimi olmayacaktır. Fakat tüm bunları, yarış oyunları içerisinde serbestçe yapabiliyorsunuz ve 2020 senesinin en iyi yarış oyunları listemiz ile de tüm bu çılgınlıkları yapabileceğiniz en iyi video oyunlarını sunmak istedik. Bu yazımızın 2020 boyunca güncelleneceğini de belirtmek isteriz.


İnternet sitemizde, şu anda okuduğunuz yazıya benzeyen birçok farklı içerik bulunuyor. Bu yazılardan bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden görebilirsiniz, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


2020 senesinin en iyi yarış oyunları

Peki, 2020 senesinin en iyi yarış oyunları hangileridir?

Fast & Furious Crossroads

Çıkış Tarihi
Mayıs 2020
Platform
PC, PlayStation 4 ve Xbox One
Geliştirici
Slightly Mad Studios
Dağıtımcı
BANDAI NAMCO Entertainment America

2020 senesinin en iyi yarış oyunları yazımıza aslında biraz güçsüz bir video oyunu ile başlayacağız. Fast & Furious Crossroads, bizim pek güvenemediğimiz bir yapıt ama aslında kendisi, yarış türüne daha farklı bir aksiyon kattığı için ve benim sevdiğim markalardan birinin lisanslı oyunu olduğu için eklemek istedim. Fast & Furious serisini seviyorsanız, yarış oyunları içerisinde de yarıştan daha fazlasını arıyorsanız, silahlar konuşsun diyorsanız bu video oyunu ilginizi çekebilecektir diye düşünüyorum.

Monster Energy Supercross – The Official Videogame 3

Çıkış Tarihi
4 Şubat 2020
Platform
PC, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch
Geliştirici
Milestone
Dağıtımcı
Milestone

Listemizde yer alan bir başka lisanslı oyun ise Monster Energy Supercross – The Official Videogame 3. Bu video oyununda araba yerine motosiklet kullanıyoruz. Ayrıca bu motosiklet yarışları da sokaklarda, caddelerde değil; daha sert şartlar altında yapılıyor. Zaten adından da anlayabileceğiniz üzere bu video oyununda Monster Energy Supercross yarışları ve etkinliği tekrardan canlandırılıyor. Eğer araba yarışlarından ziyade motosikletleri yarıştırmak istiyorsanız, bu video oyununa şans verebilirsiniz.

Overpass

Çıkış Tarihi
27 Şubat 2020 ve 17 Mart 2020
Platform
PC, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch
Geliştirici
Zordix Racing
Dağıtımcı
Bigben Interactive

2020 senesinin en iyi yarış oyunları listemizin farklı oyunlarından bir tanesi de Overpass. Bu video oyununda yarışımız diğer araçlarla değil, doğa ve yol şartları ile. Overpass, bizlere imkansız denebilecek yollar sunuyor ve bizlerin de o yolların üstesinden gelmemiz gerekiyor. Bu oyun için Trials serisinin araçlı ve üç boyutlu hali diyebiliriz. Ayrıca bu video oyununda biraz daha fazla fizik bulunuyor ve çılgınlık kat sayısı da Trials serisine göre düşüklük gösteriyor. Yani, Overpass oyunu biraz daha ciddi.

GTR 3

Çıkış Tarihi
2020
Platform
PC, PlayStation 4 ve Xbox One
Geliştirici
SimBin Studios
Dağıtımcı
SimBin Studios

Eğer motor sporlarını seviyorsanız; Gran Turismo, Forza Motorsport, DriveClub, Project CARS gibi seriler ilginizi çekiyorsa, GTR 3 oyununa bir şans vermek isteyebilirsiniz. Tamamen bir simülasyon ve motor sporu oyunu olan GTR 3, bu satırları yazdığımız sıralarda çok fazla detaya sahip değil fakat aynı serinin geçmiş oyunlarına bakacak olursak, bu oyunun da topluluk tarafından çok fazla ilgi çekeceğini ve kaliteli olacağını gönül rahatlığı ile söyleyebiliyoruz. GTR 3, bu senenin en iyilerinden olabilir.

SnowRunner: A MudRunner Game

Çıkış Tarihi
28 Nisan 2020
Platform
PC, PlayStation 4 ve Xbox One
Geliştirici
Saber Interactive
Dağıtımcı
Focus Home Interactive

2020 senesinin en iyi yarış oyunları listemizde Overpass oyununa kısmen benzeyen ama daha kaliteli bir yapıt olan SnowRunner: A MudRunner Game var sırada. MudRunner serisinin ikinci oyunu olan SnowRunner: A MudRunner Game, oyuncuları yine zorlu doğa ve yol şartları ile baş başa bırakacak ve oyuncuların birçok farklı meydan okuma görevinin üstesinden gelmesi gerekecek. Zorlu yollarda ilerlerken de inanılmaz gerçekçi fiziklere önem vermeniz gerekecek, arabanıza özen göstermelisiniz.

KartRider: Drift

Çıkış Tarihi
2020
Platform
PC ve Xbox One
Geliştirici
Nexon
Dağıtımcı
Nexon

Listemizdeki neredeyse tüm oyunları, kendilerini çok ciddiye alan ve gerçekçiliği hedefleyen yapıtlardan oluşuyor. KartRider: Drift ise öyle bir oyun değil. Tamamen ücretsiz bir video oyunu olan KartRider: Drift, arcade bir yapıya sahip olacak ve sadece en hızlı olan kazanacak. Unreal Engine 4 ile geliştirilen KartRider: Drift, kaliteli görselliğe sahip olacak ve oynanış açısından da tahmin edebileceğiniz gibi Mario Kart serisine benzeyecek. Tabii o seri Nintendo tarafına özeldi; bu oyun PC platformunda olacak.

F1 2020

Çıkış Tarihi
10 Temmuz 2020
Platform
PC, PlayStation 4, Xbox One ve Google Stadia
Geliştirici
Codemasters
Dağıtımcı
Deep Silver

Formula 1 için 2020 senesinin lisanslı oyununu yine Codemasters ekibi yapacak. Bu oyun serisi hakkında ekstra bir şey söylemek gerekiyor mu, bilmiyorum; eğer Formula 1 markasını seviyorsanız zaten video oyunu olarak şimdilik tek seçeneğiniz F1 2020 olacak. Bu yüzden de bu video oyununun aslında sizin için 2020 senesinin en iyi yarış oyunları arasında bulunuyor olması çok doğal olacaktır. Önümüzdeki senelerde Frontier Devolopments ekibinin de Formula 1 temelli bir strateji-yönetim oyunu yapabileceği söyleniyordu.

WRC 9

Çıkış Tarihi
3 Eylül 2020
Platform
PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X ve Nintendo Switch
Geliştirici
KT Racing
Dağıtımcı
Nacon

F1 2020 oyunu gibi WRC 9 oyunu gibi sadece lisansı seven oyunculara hitap edecek gibi görünüyor. FIA World Rally Championship lisansını içerisinde bulunduracak olan bu video oyunu yine maksimum gerçekliği hedefleyecek ve ralli tipi yarış seven oyuncuların gönlündeki tahtını korumaya devam edecek. Serinin sekizinci oyunu gayet başarılı olmuştu. Bu yüzden dokuzuncu oyunun da en azından aynı başarıya sahip olacağını düşünebiliriz ve heyecanlı bekleyişi WRC 9 için başlatabiliriz.

Listemiz, yeni video oyunları ile 2020 senesi boyunca yenilenecektir.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x