2020 senesinin en iyi ücretsiz oyunları

2020 senesi, ücretsiz oyun seven kişileri de mutlu edecek.

Günümüzde piyasaya sürülen birçok video oyunu ücretli ama bazı geliştiriciler ve dağıtımcı şirketler de ücretsiz oyunlara odaklanıyor. İşte bu yazımızda da 2020 senesinin en iyi ücretsiz oyunları konumuz olacak ve sizlere, bize göre en iyi yapıtları sunmaya çalışacağız. Ayrıca bu listemizi 2020 senesi boyunca da düzenli olarak güncelleyeceğiz. Bu sayede, listemize yeni oyunlar ekleyebileceğiz ve halihazırda eklenmiş olan video oyunlarının çıkış tarihi gibi bilgilerini düzenleyebileceğiz.


İnternet sitemizde, şu anda okuduğunuz yazıya benzeyen birçok farklı içerik bulunuyor. Bu yazılardan bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden görebilirsiniz, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


2020 senesinin en iyi ücretsiz oyunları

Peki, 2020 senesinin en iyi ücretsiz oyunları hangileri?

Phantasy Star Online 2

Çıkış Tarihi
27 Mayıs 2020
Platform
PC, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch
Geliştirici
Online R&D
Dağıtımcı
SEGA

2020 senesinin en iyi ücretsiz oyunları listemize aslında küçük bir oyuncu kitlesine hitap eden bir oyun ile başlamak istiyoruz. Phantasy Star Online 2, aslında Asya bölgesinde seneler önce çıkışını gerçekleştirmişti ama bu MMORPG, 2020 senesi içerisinde Xbox One ve PC için global çıkışını gerçekleştirecek. Eğer ücretsiz oynanabilen, eğlenceli ve dev gibi bir MMORPG arıyorsanız, bu yapıta şans vermenizi öneriyoruz. Bu oyun ile klasik ama başarılı bir MMORPG deneyimi yaşayabilirsiniz.

Project BBQ

Çıkış Tarihi
2020
Platform
PC
Geliştirici
Neople
Dağıtımcı
Nexon

Dungeon Fighter Online, inanılmaz bir video oyunu idi. İşte bu oyunu geliştirmiş olan ekip, 2019 senesinde Project BBQ isimli bir MMORPG duyurdu. Ücretsiz olarak muhtemelen 2020 senesinde geleceği açıklanan bu video oyunu, sektörün görsel kalite açısından yeni lideri olmaya hazırlanıyor gibi görünüyor. Oynanış açısından ise sanki karşımızda üç boyutlu bir Dungeon Fighter Online oyunu var gibi görünüyor. Bir insan, bir video oyunundan daha fazla ne isteyebilir ki? Bu oyun, senenin en iyisi olabilir!

CrossfireX

Çıkış Tarihi
2020
Platform
Xbox One
Geliştirici
Smilegate
Dağıtımcı
Xbox Game Studios

Eğer bir Xbox One konsolu sahibi iseniz ve tamamen konsolunuza özel, nişancı türünde bir ücretsiz oyun oynamak istiyorsanız, aradığınız yapıt kesinlikle CrossfireX. Call of Duty, Counter-Strike, Battlefield ve klasik Crossfire oyununu temel alan CrossfireX, birinci şahıs türünde nişancı oyunlarını seven oyuncular için kesinlikle 2020 senesinin en iyi ücretsiz oyunları arasında yer alabilecek seviyede bir video oyunu. Ayrıca bu oyun ile elektronik spor tarafı da oldukça güçlenecek gibi görünüyor.

Lost Ark

Çıkış Tarihi
2020
Platform
PC
Geliştirici
Smilegate
Dağıtımcı
Smilegate

Smilegate, birkaç sene önce Asya bölgelerine Lost Ark isimli bir video oyunu yapmıştı. Bu oyun o kadar çok sevildi ki oyuncular tam 2 senedir global çıkışı merakla bekliyor. Smilegate, Lost Ark oyununun global çıkışının 2020 senesinde PC için gerçekleşeceğini açıkladı ve eğer ücretsiz bir temele sahip MMORPG tipindeki yapıtlardan hoşlanıyorsanız, bu oyunu kesinlikle kaçırmamanız gerekiyor. Böyle bir oyunun Batı bölgelerine gelmemesi, o bölgeler için ciddi anlamda bir kayıp olacaktır.

Roller Champions

Çıkış Tarihi
2020
Platform
PC, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch
Geliştirici
Ubisoft
Dağıtımcı
Ubisoft

Ubisoft, E3 2019 etkinliği sırasında yeni bir ücretsiz video oyunu duyurdu. Bu oyunun adı Roller Champions ve kendisi, farklı bir spor dalının ele alınacağı arena mücadelelerine ev sahipliği yapacak. 2020 senesinin en iyi ücretsiz oyunları listemizin en farklı oyunlarından olan Roller Champions, amatörden elit seviyelere çıkabileceğiniz, rekabetçi bir ilerleme sistemine de sahip olacak ve muhtemelen birçok oyuncu için yeni bir elektronik spor kapısı açılmış olacak.

Blade & Soul

Çıkış Tarihi
30 Haziran 2012 ve 2020
Platform
PC
Geliştirici
Team Bloodlust
Dağıtımcı
NCSoft

Evet, hemen yukarıdaki bilgi kutusundan da görebileceğiniz üzere Blade & Soul, 2012 senesinde çıkışını gerçekleştirmiş olan bir MMORPG. Yalnız, şu sıralar Unreal Engine 3 isimli oyun motorunu kullanan bu oyun, 2020 senesinde PC için Unreal Engine 4 oyununa geçecek. Bu geçiş ile birlikte oyunun görselliği de ciddi anlamda iyileştirilecek. İşte bu sebepten ötürü, 2020 senesinde bu oyun bir şans daha vermek için çok güzel bir sebebiniz var ve oyun da bu yüzden bizim listemizde yer alıyor efendim.

Moonlight Blade

Çıkış Tarihi
1 Temmuz 2015 ve 2020
Platform
PC
Geliştirici
Tencent
Dağıtımcı
Tencent

2020 senesinin en iyi ücretsiz oyunları listemizde öncelikle Asya bölgesinde çıkışını gerçekleştirmiş, bu sene de Batı için gelecek olan birçok yapıt bulunuyor. Moonlight Blade de tam olarak öyle bir oyun. Moonlight Blade, ücretsiz bir MMORPG ve içerisinde dövüş sanatlarına yer veriyor. Dev gibi bir açık dünya, birbirinden farklı ve renkli karakterler ile dövüş sanatlarını içerisinde birleştiren bu oyun, listemizdeki kılıç ve diğer fantastik ögeleri temel almış oyunlardan bir tık daha farklı.

Magic: Legends

Çıkış Tarihi
2020
Platform
PC
Geliştirici
Cryptic Studios
Dağıtımcı
Perfect World Entertainment

Cryptic Studios ekibinin 2017 senesinden beri aksiyon temelli bir MMORPG geliştirdiği biliniyordu. The Game Awards 2019 sırasında ise bu oyunun Magic: Legends olduğu açıklandı. 2020 senesinde ilk olarak beta süreci ile karşımıza çıkacak olan Magic: Legends, Magic: The Gathering evrenini seven oyuncular için adeta bir baş tacı olacaktır diye düşünüyoruz. Bu yüzden de kendisini, 2020 senesinin en iyi ücretsiz oyunları listemizin güzel bir köşesine eklemek istiyoruz.

Listemiz, yeni video oyunları ile 2020 senesi boyunca yenilenecektir.