Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

E3 2019: Xbox sunumu sırasında gösterilmiş olan tüm oyunlar

Yeni nesli ilk defa Xbox markasının E3 2019 sunumu sırasında gördük.

Microsoft ve Xbox markalarının E3 2019 sunumu geçen saatlerde gerçekleştirildi. Yaklaşık 2 saat süren bu sunumda ise bolca video oyunu gösterildi. Tabii gösterilen tek şey, oyunlar değildi; Microsoft, yeni nesil konsolunu da ilk kez gösterdi ve abonelik servisleri hakkında da yeni detaylar verdi. Eğer bu 2 saatlik, uzun sunumu izlemek istemiyorsanız da sizler için bir özet hazırladık.

Xbox

İşte Xbox markasının E3 2019 sunumu sırasında gösterilmiş olan her şey

Xbox Game Pass ve Xbox Game Studios

Microsoft, E3 2019 sırasında öncelikle Xbox Game Pass ve Xbox Game Pass Ultimate sistemlerini detaylandırdı. Xbox Game Pass, PC için çıkışını gerçekleştirdi ve Xbox Game Pass Ultimate de çıkışı ile birlikte duyuruldu. Metro Exodus, Hollow Knight: Voidheart Edition, Borderlands: The Handsome Collection ve Batman: Arkham Knight oyunlarının da bu sisteme eklendiği açıklandı.

Eğer bu oyunlar sizin için yeterli değilse; Gears 5, Battletoads, Bleeding Edge, The Outer Worlds, Ori and the Will of the Wisps ve 25 farklı bağımsız video oyununun çıkış gününde Xbox Game Pass sisteminde olacağı da açıklandı. Tüm bunların haricinde Microsoft, Xbox Game Studios çatısı altında Double Fine Productions ekibini aldığını da duyurdu. Double Fine Productions, şu an Psychonauts 2 oyununu geliştiriyor.

Project Scarlett ve Project xCloud

Microsoft, E3 2019 sırasında yeni nesil konsollarını da gösterdi. Açıklamalara göre bu konsol, 2020 senesinin son çeyreğinde piyasaya sürülecek ve Xbox One X konsolundan 4 kat daha güçlü olacak. 8K ve 120 FPS değerlerinde oyunları çalıştırabilecek olan Project Scarlett isimli yeni nesil konsollar; AMD Zen 2, GDDR6 hafıza ve oldukça güçlü bir SSD ile oyunculara sunulacak.

Tabii bir de bulut teknolojileri var. Microsoft ve Xbox, bu sunum sırasında Ekim 2019’dan itibaren her Xbox One konsolunun artık bulut teknolojisine ev sahipliği yapacağını açıkladı. Yani, oyuncular, Xbox One üzerindeki oyunlarını yayın aracılığı ile mobil cihazları üzerinden oynayabilecekler. Project xCloud ise kendisini pek göstermedi ama Microsoft, işlerin iyi gittiğini açıkladı. Etkinlik alanında bu teknoloji deneyimlenebiliyordu.

Xbox Elite Wireless Controller Series 2

Video oyunlarına geçmeden önce Microsoft ekibinin yeni bir elit kontrolcüsünü duyurduğunu da sizlere belirtmek isteriz. Bu kontrolcünün adı Xbox Elite Wireless Controller Series 2 olarak açıklandı. Elit kontrolcülere verilen geri bildirimler ile tekrar oluşturulmuş olan Xbox Elite Wireless Controller Series 2, açıklamalara göre nihai performansı oyunculara sağlayabiliyor.

Oyuncular, Xbox Elite Wireless Controller Series 2 ile nihai performans haricinde en derin özelleştirme olanaklarına da sahip olabiliyor. Oyuncular, diledikleri rahatlıkta, diledikleri kombinasyonda bu kontrolcüyü deneyebiliyor. Şarjı bitmeden 40 saat çalışabilen bu kontrolcü, 180 Dolar gibi bir fiyat etiketine sahip olacak ve 4 Kasım 2019 tarihinde piyasada olacak.

Xbox tarafından gösterilmiş olan tüm oyunlar

Age of Empires: Definitive Edition ve Battletoads

Blair Witch ve Bleeding Edge

Borderlands 3 ve CrossfireX

Cyberpunk 2077 ve Dragon Ball Z: Kakarot

Dying Light 2 ve Elden Ring

Forza Horizon 4: LEGO Speed Champions ve Gears 5

Gears POP! ve Halo Infinite

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga ve Microsoft Flight Simulator

Minecraft Dungeons ve Ori and the Will of The Wisps

Phantasy Star Online 2 ve RPG Time: The Legend of Wright

Sea of Thieves ve Spiritfarer

Sea of Thieves, E3 2019 sırasında herhangi bir video ile gösterilmedi ama geliştirici ekip, etkinlik alanındaydı ve oyuna yeni eklenmiş olan yeni içeriklerden bahsedildi. Açıkçası, bu oyunun geleceği hakkında bir şeyler duymayı umuyorduk ama ne yazık ki öyle olmadı.

Star Wars Jedi: Fallen Order ve State of Decay 2: Heartland

Tales of Arise ve The Outer Worlds

Twelve Minutes ve Wasteland 3

Way to the Woods ve Riverbond

Kurucu

2
Yorumlar

avatar
1 Yorum Konuları
1 Konu Cevapları
2 Takipçiler
 
En Popüler Yorum
En Sıcak Yorum
  Abone Ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
burak topuz
Ziyaretçi
burak topuz

ubisoft ve square enix gibi diğer yayınlar içinde aynı haberi yapar mısın ?