2019 senesinin en iyi yarış ve spor oyunları

Trials Rising, DiRT Rally 2.0 ve çok daha fazlası 2019 senesinin, kendi kategorisinde en iyileri olmaya hazırlanıyor.

2019 senesinde bolca video oyunu karşımıza çıkacak. Bu video oyunlarından bazıları aksiyon, bazıları strateji, bazıları da macera temelli olacak. Peki, ya yarış veya spor oyunlarına ne olacak? İşte bu yazımızda da kendi sorduğumuz soruya cevap vereceğiz ve sizlere 2019 senesinin en iyi yarış ve spor oyunları listemiz ile bu senenin en iyilerini sunmaya çalışacağız.


İnternet sitemizde, şu anda okuduğunuz yazıya benzeyen birçok farklı içerik bulunuyor. Bu yazılardan bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden görebilirsiniz, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


2019 senesinin en iyi yarış ve spor oyunları

İşte bize göre 2019 senesinin en iyi yarış ve spor oyunları

Trials Rising

25 Şubat 2019 tarihinde PC, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch için çıkışını gerçekleştirmiş olan Trials Rising, 2019 senesinin en iyi yarış ve spor oyunları listemizin ilk yapıtı. Temelinde hem bir yarış, hem bir spor oyunu olan Trials Rising, Ubisoft ekibinin klasik serilerinden bir tanesinin en güncel oyunu ve kendisi ilerleyen bölümlerde oldukça yetenek isteyen bir yapıya da dönebiliyor.

Eğer bilgisayarınızda veya konsolunuzda, boş zamanlarınızda birkaç el atıp, eğlenmek istediğiniz bir video oyunu arıyorsanız, Trials Rising oyununu kesinlikle deneyebilirsiniz. Yalnız şimdiden uyaralım: Biraz önce de bahsettiğimiz gibi bu video oyunu, ilerleyen bölümlerde oldukça rekabetçi ve yetenek isteyen bir hal alıyor.

DiRT Rally 2.0

Eğer ralli tipi yarışlardan hoşlanıyorsanız, bence şu an piyasadaki en iyi video oyunu, sizin için DiRT Rally 2.0 olabilir. 26 Şubat 2019 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirmiş olan DiRT Rally 2.0, adından da anlayabileceğiniz gibi DiRT Rally oyununun devamı olarak karşımıza çıkıyor ve bu yapıt ile gayet hoş bir ralli deneyimi yaşayabiliyorsunuz.

DiRT Rally 2.0; hem oynanış kısmındaki gerçekçiliği ile, hem de hoş grafikleri ile dikkat çekiyor. Ayrıca, piyasada kendisini sadece ralli tipi bir oynanışa odaklamış olan çok da fazla video oyunu bulunmuyor. Bu sebepten ötürü de bu video oyununu 2019 senesinin en iyi yarış ve spor oyunları listemize eklemek istedik.

Crash Team Racing Nitro-Fueled

21 Haziran 2019 tarihinde PC, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch için çıkışını gerçekleştirecek, ilginç bir yarış tipi oyun bulunuyor. Bu oyunun adı da tabii ki Crash Team Racing Nitro-Fueled. Activision tarafından dağıtımı sağlanacak olan bu video oyunu, oyunculara tam bir Crash Team Racing deneyimi yaşatmayı hedefliyor.

Eğer sizler de geçmişten hatırladığımız bir video oyunu markasının, geçmiş bir oyununun, kısmen Remake tarzı bir sürümünü deneyimlemek istiyorsanız, Crash Team Racing Nitro-Fueled oyununu sizlere önerebiliriz. Ayrıca bu oyunun Nintendo Switch gibi bir platformda olması da oldukça artı bir puan.

Car Mechanic Simulator

Car Mechanic Simulator 2018, aslında ilginç bir oyun bu liste için. Öncelikle, bu video oyunu 2017 senesinde PC için çıkışını gerçekleştirmişti. O dönemde de bu oyunun adı Car Mechanic Simulator 2018 idi. Yalnız, bu oyun şimdi, 2019 senesi içerisinde PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch için de gelecek ve ismi de Car Mechanic Simulator olacak. Yani, isimden 2018 kısmı atılacak.

25 Haziran 2019 tarihinde PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch için çıkacak olan Car Mechanic Simulator, tam bir yarış veya spor oyunu değil fakat temelinde arabalarla uğraşıyoruz ve uğraştığımız arabaları da sürebiliyoruz. Bu yüzden de Car Mechanic Simulator oyununu 2019 senesinin en iyi simülasyon ve strateji oyunları listesi yerine, 2019 senesinin en iyi yarış ve spor oyunları listesine eklemeyi uygun gördüm.

F1 2019

Her sene artık klasikleşmiş bir şekilde karşımıza çıkan, F1 markasının video oyunu, 2019 senesinde de oyuncularla buluşacak. Muhtemelen 2019 senesinin yaz aylarında PC, PlayStation 4 ve Xbox One için piyasaya sürülecek olan F1 2019, lisanslı bir F1 deneyimini yine oyunculara sunulacak.

F1 2019 oyununun bu seneki özelliği ise oyunun dağıtımcı şirketinin, geliştirici ekibe daha fazla önem vermiş olması. Yakın geçmişte bu oyunun geliştirici ekibi; yeni, daha büyük ve daha güzel bir stüdyoya taşındı. Bu taşınma, seriyi de kesinlikle olumlu bir şekilde etkileyecektir diye düşünüyorum.

WRC 8 FIA World Rally Championship

Listemizde lisanslı, belki spor bile sayılabilecek yarış oyunlarından bir tanesi de WRC 8 FIA World Rally Championship. Eylül 2019 içerisinde PC, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch platformları için çıkışını gerçekleştirecek olan bu video oyunu, yenilenmiş fizik ve mekanikleri ile oyunculara en iyi WRC deneyimini sunmaya çalışacak.

Açıklamalara bakacak olursak, WRC 8 FIA World Rally Championship oyununda 50 farklı takım, 14 ülke, 100 pist, haftalık görevler, dinamik hava koşulları, yenilenmiş kariyer modu, elektronik spor modu ve çok daha fazlası olacak. Eğer güzel bir WRC deneyimi arıyorsanız, sanıyoruz ki en iyi seçeneğiniz, WRC 8 FIA World Rally Championship olacaktır.

Wreckfest

Aslında seneler önce PC için erken erişime açılmış, ardından da 2 sene önce erken erişim sürecini bitirmiş olan Wreckfest; PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 2019 senesinde gelecek. Bu video oyununun 2019 senesinin en iyi yarış ve spor oyunları listemizde bulunuyor olma sebebi de zaten budur.

Wreckfest, araçların birbirine çarparak, adeta birbirlerini öldürmesi üzerine kurulmuş bir yapıt. Bu yüzden de tahmin edebileceğiniz gibi oyunda güzel bir fizik motoru, hasar göstergeleri ve çok daha fazlası bulunuyor. Eminiz ki Wreckfest gibi bir video oyununu konsollarda denemek oldukça hoş olabilir.

Team Sonic Racing

İsterseniz bir ebeveyn olun, çoğunuzun oynamasını isteyin. İsterseniz de çocuğunuz yerine bu oyunu siz oynamak isteyin. Dilerseniz de genç bir insan olun. Team Sonic Racing oyununun herhangi bir alt-üst yaş kısıtlaması bulunmuyor. Oldukça eğlenceli bir yarış oyunu olan Team Sonic Racing, Mario Kart 8 Deluxe gibi oyunlara PlayStation 4, Xbox One ve PC gibi platformlarda güzel bir alternatif oluyor.

MotoGP 19

Eğer sizin ilginizi arabalar veya daha belli bir yapıya sahip olan temalı yarış oyunları çekmiyorsa; motosiklet temelli yarış oyunlarına yönelmek isteyebilirsiniz. Bu noktada da işin içerisine MotoGP 19 giriyor. Pist temelli motosiklet yarışlarına ev sahipliği yapan MotoGP 19, F1 2019 oyununun motosikletli hali olarak da düşünülebilir tabii. Ortada profesyonel bir video oyunu var yani.

GRID

Evet, aslında GRID isimli bir video oyunu seneler önce çıkmıştı ama bu oyun, o oyun değil. GRID serisinin geliştiricileri, bu serinin üçüncü oyununa tekrardan GRID ismini verdi ve kafaları karıştırmak istedi. Yine de GRID, yayımlanan ilk videolarında oldukça güzel görünüyor ve bu yüzden de 2019 senesinin en iyi yarış ve spor oyunları listemizde yer almaya hak kazanıyor.

FIFA 20

Listemizde sadece yarış oyunları yok; spor oyunları da var. 2019 senesinde oynayabileceğiniz en iyi spor oyunlarından bir tanesi de muhtemelen FIFA 20 olacaktır. Evet, FIFA serisi genellikle her sene aynı oyunu sunuyor ama bu sene Volta isimli, FIFA Street benzeri bir mod sunulacak oyunculara ve bu yüzden de FIFA 20 oyununa bir şans verebileceğinizi düşünüyoruz.

eFootball Pro Evolution Soccer 2020

Eğer FIFA 20 oyununa bir alternatif arıyorsanız da muhtemelen tek seçeneğiniz eFootball Pro Evolution Soccer 2020 olacaktır. 2020 senesi ile isminde değişikliğe giden bu seri, eFootball Pro Evolution Soccer 2020 adından da anlayabileceğiniz gibi elektronik spor dalına önem verecek. Yani, eğer elektronik spor ile ilgileniyorsanız, FIFA 20 yerine eFootball Pro Evolution Soccer 2020 oyununu tercih etmek isteyebilirsiniz.

NBA 2K20

Eğer basketbol simülasyonlarından hoşlanıyorsanız, şu an için güncel olan tek seçeneğiniz NBA 2K20 olabilir. Bu video oyunu, PC üzerinde pek fazla sevilmemiş olsa bile Xbox One ve PlayStation 4 platformlarında bu yapıt büyük bir eğlence ile oynanıyor ve bu sebepten ötürü sizler de NBA 2K20 oyununa bir şans vermek isteyebilirsiniz efendim.

WWE 2K20

Basketbol simülasyonları için geçerli olan konu, profesyonel güreş için de geçerli. Özellikle de WWE lisansına sahip, güncel bir video oyunu arıyorsanız, WWE 2K20 oyunundan başka bir seçeneğiniz bulunmuyor. PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek olan WWE 2K20, bu sene de profesyonel güreş severler tarafından satın alınacaktır.

Need for Speed Heat

Need for Speed Payback ile pek de başarılı bir iş çıkartamamış olan EA ve Ghost Games, bu durumu belli ki Need for Speed Heat ile düzeltmek istiyor. PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek olan Need for Speed Heat, oyuncuların ilgisini çekebilecek grafikler, araçlar, sesler ve modifiye özellikleri bulunduracak gibi görünüyor.

Football Manager 2020

Eğer futbol tipi video oyunlarından hoşlanıyorsanız ama sizler o oyunu oynamak yerine, yönetmeyi seviyorsanız, Football Manager 2020 oyununa da şans vermek isteyebilirsiniz. Senelerdir oyuncular tarafından büyük bir sevgi ile karşılanan Football Manager serisinin yeni oyunu olan Football Manager 2020, PC ve mobil cihazlar için 2019 senesi içerisinde çıkışını gerçekleştirecek.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x