2019 senesinin en iyi strateji ve simülasyon oyunları

2019 senesinde az ama öz strateji ve simülasyon oyunları piyasaya sürülecek gibi görünüyor.

Son güncelleme:

2019 senesinde piyasaya sürülen neredeyse her video oyununda aksiyon, macera, açık dünya ve rol yapma ögeleri bulunuyor. Piyasa, bu tip video oyunları ile dolup, taşarken de arada kendi türüne sadık kalan, başarılı strateji ve simülasyon temelli video oyunları gözden kaçabiliyor. İşte bizler de bu sebepten ötürü sizlere 2019 senesinin en iyi strateji ve simülasyon oyunları başlıklı bir içerik sunmak istedik!


İnternet sitemizde, şu anda okuduğunuz yazıya benzeyen birçok farklı içerik bulunuyor. Bu yazılardan bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden görebilirsiniz, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


2019 senesinin en iyi strateji ve simülasyon oyunları

İşte 2019 senesinin en iyi strateji ve simülasyon oyunları

Battlefleet Gothic: Armada 2

Listemize benim en sevdiğim temaya sahip olan bir video oyunu ile başlamak istiyorum: Battlefleet Gothic: Armada 2. 24 Ocak 2019 tarihinde sadece PC için çıkışını gerçekleştirmiş olan bu video oyunu, gerçek zamanlı bir strateji tarzında bir yapıt. Ayrıca bu oyunun Warhammer 40,000 evreninde geçtiğini de sizlere belirtmem gerekiyor.

Eğer uzay temalı bir strateji oyunu oynamak istiyorsanız veya Warhammer 40,000 evrenine bir strateji oyunu ile adım atmak istiyorsanız, 2019 senesinin en iyi strateji ve simülasyon oyunları listemin ilk oyunu olan Battlefleet Gothic: Armada 2, kesinlikle kendisine ayıracağınız zamanı hak eden bir oyun.

Tropico 6

Konu, şehir oluşturma ve yönetme olduğu zaman günümüzde tercih edebileceğiniz çok fazla oyun bulunmuyor. Tropico 6, seçebileceğiniz en güncel video oyunu. PC için 29 Mart 2019 tarihinde çıkmış ve PlayStation 4 ile Xbox One platformlarına 2019 senesinin ilerleyen aylarında gelecek olan Tropico 6, size sadece basit bir şehir yönetimi deneyimi de sunmuyor.

Bir simülasyon ve yer yer strateji oyunu olan Tropico 6 ile hem şehrimizi kuruyoruz, hem onu yönetiyoruz, hem de bir diktatör oluyoruz. Tabii diktatör olmak, yurt dışındaki banklara para kaçırmak ve daha fazlasını yapmak tamamen opsiyonel. Yani, oyunu aslında dilediğiniz yolda oynayabiliyorsunuz. Bu yüzden de Tropico 6 oyununu aslında bu tipi beğenen herkese önerebiliyorum.

Totally Accurate Battle Simulator

1 Nisan 2019 tarihinde Steam üzerindeki erken erişim sürecini bitirmiş olan Totally Accurate Battle Simulator, adından da görebileceğiniz gibi bir simülasyon oyunu ama bu oyunda da çok hafiften strateji sistemi bulunuyor. Kendisini ciddiye alan bir oyun olmayan Totally Accurate Battle Simulator ile hayali senaryolar oluşturup, farklı insanları savaştırmak mümkün.

Mesela, 100 fil mi yoksa 5 oklu asker mi bir savaşı yener? Bu tip soruların cevaplarını, Totally Accurate Battle Simulator ile bulabiliyorsunuz. Eğer eğlenmek istiyorsanız, fiziklerle oynamak istiyorsanız ve tabii ki işlemci açısından güçlü bir bilgisayarınız varsa, simülasyon üzerinden Totally Accurate Battle Simulator oyununu sizlere önerebilirim.

Anno 1800

2019 senesinin en iyi strateji ve simülasyon oyunları listemizin sıradaki oyunu, gerçek zamanlı bir strateji ve şehir kurma simülasyonu olan Anno 1800. 16 Nisan 2019 tarihinde sadece PC için çıkışını gerçekleştirmiş olan Anno 1800 ile Sanayi Devrimi döneminin başladığı günlere dönüyoruz ve Sanayi Devrimi ile en iyi şehrin sahibi olmaya çalışıyoruz.

Anno serisinin en yenilikçi ve en detaylı oyunu olan Anno 1800 ile şehrimizi birçok farklı yönden geliştirebiliyoruz. Mesela, keşif yönüyle kendimizi büyütebiliyoruz veya klasik olarak, insanların topraklarını ele geçirerek ilerleyebiliyoruz. Ayrıca bu video oyununun, listemizdeki diğer oyunlar gibi hoş görüntülere sahip olduğunu da söyleyebiliriz.

Total War: Three Kingdoms

23 Mayıs 2019 tarihinde sadece PC için çıkışını gerçekleştirecek olan Total War: Three Kingdoms, strateji tipi oyun sevenlere önerebileceğim bir başka yapıttır. İmparatorluk kurma, devlet yönetimi ve gerçek zamanlı savaşlar ile sıra tabanlı bir yapıya sahip olan bu oyun, açıklamalara göre kahramanlar ve efsaneler çağında seriyi yeniden tanımlayacak.

Milattan sonra 190 senesinde geçen Total War: Three Kingdoms, Çin tarihini ele alıyor. Bu oyun ile ikonik Çin krallıklarını yönetebiliyorsunuz veya kendi krallığınızı kurup, kendiniz gibi ilerleyebiliyorsunuz. Eğer tarihsel yapıtlardan hoşlanıyorsanız, bu oyunu deneyimlemenizi önerebiliriz sizlere.

Planet Zoo

Elite Dangerous ve Planet Coaster gibi video oyunlarının arkasında olan Frontier Developments tarafından geliştirilmiş olan Planet Zoo, PC için 2019 senesi içerisinde çıkışını yapacak olan bir hayvanat bahçesi yönetimi simülasyonu. Eğer Planet Coaster oyununu oynadıysanız, Planet Zoo oyununu bir üst model olarak düşünebilirsiniz.

Geliştirici ekibin söylediğine göre Planet Zoo içerisindeki her hayvanın kendisine ait bir yapay zekası olacak. Her hayvanın kendisine özel ihtiyaçları ve çok daha fazlası olacak. Oyunun temeli muhtemelen Planet Coaster ile aynı olacaktır ama iş detaylara ve derinliğe geldiği zaman Planet Zoo oyununun parlayacağını düşünüyorum.

Transport Fever 2

Ülkemizin birçok farklı ülkesinde, özellikle de İstanbul’da büyük trafik problemleri bulunuyor. Günlük yaşantımızda da aslında birçok kişinin, “Ya ben bu şehrin başında olsam, trafik problemini anında çözerdim.” şeklinde kurulan cümlelerine tanıklık ediyoruz. İşte o insanlar için rüya oyun olan Transport Fever 2, sadece PC için 2019 senesinin son çeyreğinde geliyor.

Transport Fever serisi, trafik simülasyonu konusunda her zaman başarılı bir seriydi ve bu sebepten ötürü de serinin ikinci oyunu için heyecanlanmalıyız. Bir simülasyon oyunu olan Transport Fever 2, birçok farklı oyun modu ve ulaşım sistemi ile kreatif yeteneğinizi ortaya çıkartmaya hazırlanan bir yapıt. 2019 senesinin en iyi strateji ve simülasyon oyunları arasındaki en iddialı da yapıt kendisi.

Desperados III

2019 senesinin en iyi strateji ve simülasyon oyunları listemizin bir başka oyunu da Desperados III. Bu seriyi muhtemelen daha klasik oyuncular hatırlıyordur ve evet, bu serinin üçüncü oyunu, yine sadece PC için 2019 senesinde piyasaya sürülecek. Vahşi Batı döneminde geçecek olan bu oyun, modern ve gerçek zamanlı bir strateji oyunu olarak karşımıza çıkıyor.

Desperados III ile 1980’li senelerin Amerika Birleşik Devletleri ve Meksika bölgelerini ziyaret ediyoruz. Bu oyunda bir çetemiz oluyor ve çetemizde birbirinden farklı üyeler bulunuyor. Bizler de bir çete olarak görevden göreve koşuyoruz ve asıl düşmanlarımızı bulmaya çalışıyoruz. Evet, Red Dead Redemption 2 henüz PC için duyurulmadı ama strateji severlerin kafası rahat; Desperados III var!

The Elder Scrolls: Legends

Aslında 2017 senesinde çıkışını gerçekleştirmiş bir kart oyunu olan The Elder Scrolls: Legends, 2019 senesinde erken erişim sürecini terk edecek. The Elder Scrolls: Legends, adından da anlayabileceğiniz gibi The Elder Scrolls serisinin evreninde geçen, kart temelli bir strateji oyunu. Bu oyunda dilersek hikaye görevlerini oynayabiliyoruz, dilersek de gerçek oyunculara karşı yeteneklerimizi gösterebiliyoruz.

2019 senesinin en iyi strateji ve simülasyon oyunları listemizin en popüler oyunlarından biri olan The Elder Scrolls: Legends, aslında piyasada bulunan herhangi bir kart oyununa benziyor ama bu oyunda The Elder Scrolls evreni bulunduğu için bazı oyuncuların dikkatini çekebileceğini düşünüyoruz bu video oyununun.

Age of Wonders: Planetfall

Listemizin, uzayda geçen bir başka oyunu ise 6 Ağustos 2019 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için piyasaya sürülecek olan Age of Wonders: Planetfall. Sıra tabanlı bir strateji oyunu olan Age of Wonders: Planetfall ile oyuncuların amacı, kendi krallıklarını kurmak olacak. Bu macera, tabii ki uzayda geçecek.

Bu video oyununda kazanmak için 1’den fazla yol olabilecek. Ayrıca deneyimleyeceğiniz 1’den fazla oyun modu da bulunacak. Grafiksel anlamda da etkileyici bir yapıya sahip olan Age of Wonders: Planetfall, zaten adından da anlayabileceğiniz gibi Age of Wonders serisinin en yeni üyesi olacak ve sırf bu sebepten ötürü bile bu oyunu deneyimlemek isteyebilirsiniz.

Conan Unconquered

Conan serisinin yeni oyunu olan ve tabii ki Conan evreninde yer alan Conan Unconquered, bir strateji oyunu. Gerçek zamanlı bir şekilde işleyen Conan Unconquered, kalite olarak aslında listemizin düşük kaliteli oyunlarından bir tanesi ama Conan evreninden de daha güzel bir strateji oyunu görebileceğinizi açıkçası düşünmüyoruz.

Truck Driver

Conan Unconquered gibi Truck Driver da düşük kaliteli bir video oyunu ama PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek olan Truck Driver, şu an konsol oyuncularına American Truck Simulator veya Euro Truck Simulator deneyimi sunabilecek tek video oyunu. Bu yüzden de özellikle konsol oyuncuları, böyle bir deneyim arıyorsa, Truck Driver oyununu kaçırmamalı.

Tetris Effect

Eğer klasik Tetris oyunlarını veriyorsanız, 2019 senesi içerisinde çıkışını gerçekleştirmiş olan ve sanal gerçekçilik desteği ile bile gelen Tetris Effect oyununu beğenebilirsiniz. Klasik deneyimden çok uzaklaşmayan ama göze çok daha hitap eden bir sunum ile karşımıza çıkan Tetris Effect, konu strateji olduğu zaman deneyimlemek isteyebileceğiniz bir yapıt bizce.

Sid Meier’s Civilization VI

Sid Meier’s Civilization VI, PlayStation 4 ve Xbox One için 2019 senesinde çıkışını gerçekleştirdi. PC tarafında yüzlerce, hatta binlerce saat boyunca oynanabilen ve oyuncuları ekrana kitleyen bu sıra tabanlı strateji oyunu, aynı etkileri konsollarda da kesinlikle gösteriyor efendim; bizler birebir deneyimledik ve bu durumu doğrulayabiliriz.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
2 Yorum
En Çok Oylanan
En Yeni En Eski
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
2
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x