Valve, PC Gaming Show 2021 etkinliğinde olacak

Ayrıca, geçen gün söylentisi ortaya çıkan yeni Borderlands oyunu da neredeyse doğrulandı.

E3 2021 ve Summer Game Fest 2021 etkinliklerinin dönemi yaklaşıyor. Bu sırada, gerçekleştirilecek olan diğer sunumlar hakkında da yeni detaylar öğreniyoruz. Mesela, tamamen bilgisayar oyuncularına ve oyunlarına odaklanan PC Gaming Show 2021 etkinliğine Valve şirketinin katılacağını da öğrendik. Çok uzun bir süre sonra ilk defa kendisini bir video oyununda gösterecek olarak bu şirket, yapılan açıklamalara göre Steam hakkında bir güncelleme paylaşacak. Bunun nasıl bir güncelleme olduğunu şimdilik bilmiyoruz ama şirket, bu duyurunun yanında ufak bir sürpriz de hazırlıyor olabilir. Zaten daha önce yeni oyunların geliştirildiği de doğrulanmıştı.

Valve, PC Gaming Show 2021 etkinliğinde olacak

Valve gibi 2K Games ve Gearbox Software da Summer Game Fest 2021 etkinliğinin açılış gösterisinde yer alacak. Şimdi ise bu iki şirket, gösteri sırasında yeni bir oyun duyuracaklarını açıkladı. Daha önce, duyurulacak olan bu oyunun Borderlands evrenine ait bir yan ürün olacağı, Tiny Tina karakterinin de başrolde yer alacağı söylenmişti. Şimdi ise duyuruda buna dair herhangi bir ipucu verilmiyor ama açılan yeni internet sitesine giderseniz, bu sitenin kaynak kodları arasında daha önce sızdırılmış olan oyunun adına yapılan göndermeleri rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Bu da demek oluyor ki geçmiş söylentiler doğru.

Geçtiğimiz günlerde Reddit üzerinden çok ilginç bir söylenti video oyunu dünyasına girdi. Aslında bu platformdan gelen söylentilere ve sözde sızıntılara pek yer vermiyoruz haberler ile ama bu sızıntılar, Jason Schreier tarafından doğrulandı. Bu yüzden de kendilerini sizlere aktarmak istedik. Öncelikle, söylentinin ilk maddesinde NBA 2K22 oyununun kapak tasarımlarından birinde Dirk Nowitzki’nin yer alacağı belirtiliyor. Tabii ki bu ufak bir söylenti. Daha da önemli bir bilgi, hemen ikinci maddede geliyor. Jason Schreier tarafından doğrulanan bu bilgiye göre E3 2021 sırasında Borderlands markası için daha önce de sızdırılan bir yan oyun duyurulacak.

Bu video oyununun adı Wonderlands: Codename Daffodil olarak söylendi ve kendisi Borderlands evreninde geçen bir yan oyun olarak belirtildi. Söylentilerin devamına göre Wonderlands: Codename Daffodil oyununda Tiny Tina karakteri ön plana çıkacak ve hatta oyunun final adı Tiny Tina’s Wonderlands bile olabilir. Bu oyunun, diğer tüm Borderlands oyunları ile aynı türde olması bekleniyor. Yan oyun mantığı tam olarak ne zaman devreye girecek, işte onu bilemiyoruz ama böyle bir yapıt zaten 1 senedir söyleniyordu. Bu yüzden, bahsi geçen yapıt eğer E3 2021 sırasında duyurulacak olursa, hiç şaşırmayacağız efendim.

E3 2021 sırasında gösterilecek olan bir diğer video oyunu ise Firaxis Games tarafından gelebilir. Söylentilere göre bu stüdyo, Marvel markasına ait ama XCOM tarzında oynanan bir strateji oyunu gösterecek. Bu stüdyo, oyuncuların karşısına en son XCOM: Chimera Squad ve Sid Meier’s Civilization VI ile çıkmıştı. Ayrıca, Jason Schreier tarafından gelen ek açıklamalara göre E3 2021 sırasında göreceğimiz tek Marvel markasına ait oyun bu da olmayacak; etkinlik dönemi boyunca Marvel, video oyunu dünyasında kendisini iyice belli edecek. Son olarak bir de Codename Vol isimli, Saints Row benzeri bir aksiyon oyunu gösterilecek.

Mavi Kol