E3 2021 sırasında yeni bir Borderlands ve XCOM tarzında bir Marvel oyunu duyurulabilir

Aynı zamanda E3 2021 etkinliğinde Dead Island, Saints Row, Metro ve TimeSplitters markalarının yer almayacağını da öğrendik.

Geçtiğimiz günlerde Reddit üzerinden çok ilginç bir söylenti video oyunu dünyasına girdi. Aslında bu platformdan gelen söylentilere ve sözde sızıntılara pek yer vermiyoruz haberler ile ama bu sızıntılar, Jason Schreier tarafından doğrulandı. Bu yüzden de kendilerini sizlere aktarmak istedik. Öncelikle, söylentinin ilk maddesinde NBA 2K22 oyununun kapak tasarımlarından birinde Dirk Nowitzki’nin yer alacağı belirtiliyor. Tabii ki bu ufak bir söylenti. Daha da önemli bir bilgi, hemen ikinci maddede geliyor. Jason Schreier tarafından doğrulanan bu bilgiye göre E3 2021 sırasında Borderlands markası için daha önce de sızdırılan bir yan oyun duyurulacak.

Bu video oyununun adı Wonderlands: Codename Daffodil olarak söylendi ve kendisi Borderlands evreninde geçen bir yan oyun olarak belirtildi. Söylentilerin devamına göre Wonderlands: Codename Daffodil oyununda Tiny Tina karakteri ön plana çıkacak ve hatta oyunun final adı Tiny Tina’s Wonderlands bile olabilir. Bu oyunun, diğer tüm Borderlands oyunları ile aynı türde olması bekleniyor. Yan oyun mantığı tam olarak ne zaman devreye girecek, işte onu bilemiyoruz ama böyle bir yapıt zaten 1 senedir söyleniyordu. Bu yüzden, bahsi geçen yapıt eğer E3 2021 sırasında duyurulacak olursa, hiç şaşırmayacağız efendim.

E3 2021 sırasında gösterilecek olan bir diğer video oyunu ise Firaxis Games tarafından gelebilir. Söylentilere göre bu stüdyo, Marvel markasına ait ama XCOM tarzında oynanan bir strateji oyunu gösterecek. Bu stüdyo, oyuncuların karşısına en son XCOM: Chimera Squad ve Sid Meier’s Civilization VI ile çıkmıştı. Ayrıca, Jason Schreier tarafından gelen ek açıklamalara göre E3 2021 sırasında göreceğimiz tek Marvel markasına ait oyun bu da olmayacak; etkinlik dönemi boyunca Marvel, video oyunu dünyasında kendisini iyice belli edecek. Son olarak bir de Codename Vol isimli, Saints Row benzeri bir aksiyon oyunu gösterilecek.

E3 2021 sırasında yeni bir Borderlands ve XCOM tarzında bir Marvel oyunu duyurulabilir

Peki, E3 2021 sırasında hangi oyunlar gösterilmeyecek?

E3 2021 etkinliği sırasında göreceğimiz oyunların bazılarını biliyoruz, bazılarını tahmin ediyoruz, bazıları da işte bu şekilde söylentiler ve sızıntılar ile karşımıza çıkıyor. Peki, hangi oyunlar bu etkinlikte yer almayacak? Tabii ki tam bir liste oluşturmak mümkün değil ama Deep Silver, konu hakkında açıklama yaparak; Dead Island, Saints Row, Metro ve TimeSplitters markalarına ait oyunların herhangi bir etkinlikte yer almayacağını belirtti. Birçok oyuncu özellikle Dead Island 2 oyunu üzerinde neler yaşandığını çok merak ediyordu ama öyle görünüyor ki bu yapıtları en azından Haziran 2021 içerisinde görebilmemiz mümkün olmayacak.