Bizimle birlikte çalışacak gönüllü yazarlar arıyoruz! Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

Dead Island 2 ve yeni Saints Row oyunu Epic Games Store platformuna özel olabilir

Apple ile Epic Games arasındaki dava sayesinde ortaya birbirinden ilgi çekici bilgiler içeren belgeler çıktı.

Apple ile Epic Games arasında devam eden dava sayesinde geçtiğimiz gün ortaya birçok farklı belge saçıldı. Bu belgeler aracılığı ile birbirinden farklı konular hakkında bilgi sahibi olmayı başardık. Mesela, bu belgelerden bir tanesine göre Epic Games, yapmış olduğu bir kör anket ile Dead Island 2 ve yeni Saints Row oyununun Epic Games Store platformuna özel olacağını gösteriyor. Tabii ki burada bir kesinlik bulunmuyor ama en azından ortada böyle bir hedefin olduğunu rahatlıkla düşünebiliriz. Diğer belgelerde ise Fortnite gibi oyunlara, çapraz platform desteğine ve daha fazlasına ilginç bir şekilde değiniliyor.

Dead Island 2

Epic Games, Dead Island 2 haricinde Fortnite hakkında da kritik belgelere sahipti

Ortaya çıkan belgelerin devamına göre Epic Games şirketinin en büyük video oyunu olan Fortnite, çıkışını gerçekleştirdiği sene olan 2018 içerisinde 5 milyar dolar gibi bir gelir elde etti. 2019 senesinde ise bu gelir, 4 milyar dolar olarak açıklandı. Yani, bu şirket sadece iki sene içerisinde tek bir video oyunu üzerinden neredeyse 10 milyar dolar kazandı. Bunların haricinde, Fortnite için Metroid, Kill Bill, Naruto, Escape from New York, Hunger Games ve Lady Gaga ile The Rock birçok film yıldızı ile anlaşmaların planlandığı da ortaya çıktı. Bu anlaşmalardan bazıları halihazırda iptal edildi, bazıları ise gelecek için saklanıyor.

Tabii bu belgelerdeki her bilgi bu kadar olumlu değil. Mesela, Sony Interactive Entertainment ile Epic Games arasında geçen elektronik posta iletileri ortaya çıktı ve bu iletilerde, Sony Interactive Entertainment tarafının Fortnite için çapraz platform desteğinden nefret ettiği, hatta geliştiricilerin bu sistem için ödeme yapmaya zorunlu tutuldukları görünüyor. Aynı zamanda Epic Games, bu teknolojiyi ve Sony Interactive Entertainment ile olan anlaşmayı bir sonraki seviyeye çıkartabilmek için bahsi geçen dev şirketi bir kahraman gibi göstermeyi bile teklif ediyor. Ayrıca, bu konuda zorlayıcı olan tek şirketin Sony Interactive Entertainment olduğu da belirtiliyor.

Tüm bunların haricinde, Epic Games Store üzerinden ücretsiz olarak dağıtılan video oyunlarına da değiniliyor ve belgelere göre bu ücretsiz oyunları hesaplarına ekledikten sonra sadece oyuncuların %7 kadarı mağazaya geri dönüp, herhangi bir video oyununu satın almış. Bu, oldukça düşük bir rakam ama ona rağmen şirket, ücretsiz oyunları vermeye haftalık olarak vermeye devam ediyor. Ayrıca, bu ücretsiz oyunların dağıtımcılardan satın alınması gerekiyor ve Epic Games, bunun için en çok ödemeyi 1.5 milyon dolar olarak Batman: Arkham için yapmış gibi görünüyor. Aynı şekilde en çok sahip olunan oyun da 6 milyon ile Batman: Arkham idi.