E3 2018, Ubisoft ekibi için güzel geçti diyebiliriz. Tabii bizler bu ekipten bir Tom Clancy’s Splinter Cell duyurusu bekliyorduk ama bu duyuruyu ne yazık ki göremedik. Bu konuda yayıncı ve geliştirici şirkete bir sorular da sormak istiyorduk ki şirketin CEO koltuğunda oturan Yves Guillemot, biz daha soruyu sormadan birçok farklı sorunun ve bizim sorumuzun cevabını verdi.

Ubisoft

Ubisoft başka sorulara da cevap verdi tabii ki

Ubisoft markasının resmi YouTube kanalında yayımlanan bir video ile verildi bu cevaplar. Şimdi ise bizler, Mavi Kol olarak bu cevapları sizlere özetleyeceğiz. Öncelikle alt başlığımızda verdiğimiz bilgiden bahsedelim. Evet, şirket herkesin yeni bir Tom Clancy’s Splinter Cell oyunu istediğini biliyor ama ekip böyle bir duyuru yapmak için henüz hazır değil.

Bunların haricinde, video ile öğrenmiş olduk ki Ubisoft ile Tencent arasında bir iş birliği bulunuyor. Bu iş birliği sayesinde Tencent, bahsettiğimiz şirketin oyunlarını Çin içerisinde dağıtacak. Böylece ekip, dünyanın her yanına ulaşabilmiş olacak. Ayrıca, videoda Beyond Good and Evil 2 oyunundan da bahsedildi ve ekip, bu oyunun kendileri tarafından geliştirilmiş olan en büyük video oyunu olduğunu belirtti.

Tüm bunların haricinde, bahsetmiş olduğumuz CEO, daha önce yaptığı bir açıklamayı desteklemeye devam etti. Yves Guillemot, daha önce yakında konsolların tamamen donanım olarak kalkacağını, oyunların artık internet üzerinden yayınlanacağını söylemişti. Yves Guillemot, bu bakış açısına hala sahip olduğunu belirtti ve gelecekte bu konu üzerinde çalışmalar yapacaklarını da söyledi.

Yves Guillemot tarafından yapılan açıklamalara göre çevrim içi servis denen video oyunu tipinde sürekli olarak devam oyunu çıkartmaya gerek yok. Ubisoft, bu tip video oyunlarında, mesela For Honor, teknoloji artık oyunun çok ilerisine çıktığı zaman, normal güncellemelerle oyunun teknolojisini iyileştiremedikleri zaman devam oyunu yapacaklarını belirtti ki çevrim içi servis de tam olarak budur zaten. Kendileri gerçekten böyle bir bakış açısına sahipse, ayakta alkışlanmalılar.

Videonun devamında şirket, gelecekte piyasaya sürecekleri video oyunlarına harita editörü gibi araçlar eklemeye devam edeceklerini belirtti. Şu an böyle bir araç Far Cry 5 içerisinde bulunuyor ve açıklamalara bakacak olursak benzer bir şey Beyond Good and Evil 2 içerisinde de bulunacak fakat detaylar henüz bilinmiyor.

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster