E3 2018 öncesinde, hatta E3 2017 etkinliğinden beri yeni bir Tom Clancy’s Splinter Cell oyununun söylentilerini sürekli duyuyorduk. Tabii bu kadar söylentinin sonunda yeni bir oyunu da Ubisoft ekibi duyurur diye düşünmüştük. Fakat E3 2018 geldi, geçti, hiçbir duyuru almadık. Bu neden olabilir? Bir YouTube içerik üretici bu konu hakkında bilgilere sahip olduğunu belirtti ve buna yönelik bir içerik yayımladı. Bizler de şimdi bu içeriği sizin için özetleyeceğiz.

Splinter Cell

Tom Clancy’s Splinter Cell neden gösterilmemiş olabilir?

Yayımlanan videoya göre aslında Ubisoft, yeni bir oyunu geliştiriyor ama duyurusu için daha doğru bir zamanı bekliyor. Çünkü ekibin E3 2018 sunumu ve genel olarak diğer ekiplerin sunumları oldukça doluydu ve ekip, kendi oyunlarının arada kaybolmasından korktu. Tabii bunun ayrıca bir sebebi bulunuyor.

Ubisoft, Tom Clancy’s Splinter Cell gibi gizlilik temelli video oyunlarının artık eskisi kadar ilgi görmediğini düşünüyor. Ayrıca ekibin şu an önem verdiği serilerden bir tanesi de bu değil. Çünkü kendileri diğer oyunlarından yeterince kazanç sağlıyor ve onlara önem göstermek istiyor. Son olarak bu oyunun ana Ubisoft stüdyoları olan Toronto ve Montreal tarafından geliştirildiği düşünülüyor. Ayrıca bu oyunun önümüzdeki 2 yıl içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Eğer bu bilgilere bakacak olursak yeni bir Tom Clancy’s Splinter Cell oyunu Gamescom 2018 sırasında veya önümüzdeki sene E3 2019 veya Gamescom 2019 sırasında duyurulabilir ve ardındaki 1 sene içerisinde de PC, PlayStation 4 ve Xbox One için piyasaya sürülebilir.