Crystal Dynamics ekibi tarafından büyük bir gizlilik ile geliştirilen bir video oyunu var. Zaten başlığımızdan da anlayabileceğiniz gibi bu video oyununun adı The Avengers Project. Günümüze kadar bu video oyunu hakkında çok fazla bilgiye sahip olmamıştık. Sadece oyun için yayımlanmış olan ilk ve tek resmi tanıtım videosu bulunuyor internet üzerinde. Bu videonun haricinde, aslında düzenli olarak oyun hakkında yeni bilgiler öğreniyoruz ama bu bilgiler resmi yolla açıklanmıyor. Crystal Dynamics ekibinin yayımladığı iş ilanlarına bakarak yeni bilgiler öğreniyoruz. İşte bugün sizlere sunacağımız haberimizde bir iş ilanından ve bu ilandan çıkan bilgilerden bahsedeceğiz.

The Avengers Project

Yeni The Avengers Project bilgilerini bir iş ilanından alıyoruz

Ortaya çıkan yeni bir iş ilanına göre şu an geliştirilmekte olan bu oyunda eşli oyuncu olarak oynanabilen bir senaryo modu bulunuyor. Ayrıca oyunun çok büyük bir bölümünün çevrim içi olduğu da tekrar anlaşılıyor çünkü Crystal Dynamics, bu oyunda çalışacak bir baş tasarımcı arıyor. Bu baş tasarımcının sosyal oynanış ögeleri üzerinde çalışması bekleniyor. Ayrıca bahsettiğimiz bu iş ilanında, oyunun senaryo modunun ciddi anlamda büyük olduğu, bu yüzden iki farklı tipte karşımıza çıkacağı söyleniyor. Yani oyuncular The Avengers Project ile hem bir tekli oyuncu senaryo moduna sahip olacak, hem de eşli oyuncu olarak oynanabilen bir senaryo moduna sahip olabilecek. En azından şu an göz attığımız iş ilanı, bizlere bunu söylüyor.

Bahsetmiş olduğumuz bu baş tasarımcının işe kabul edilebilmesi için ise en azından 7 yıllık bir tasarımcılık deneyimi, piyasaya sürülmüş en azından 1 adet AAA oyun ve FPS ile TPS tipli büyük video oyunlarında çalışmış olması tecrübesi gerekiyor. Yani hem bu iş ilanına bakarak, hem de geçmiş Crystal Dynamics iş ilanlarına bakarak, The Avengers Project projesinin çok yüksek kaliteli ve çok yüksek bütçeli bir AAA oyunu olduğunu da rahatlıkla anlayabiliyoruz. Bize soracak olursanız bu oyun henüz E3 2018 İçin hazır değil. Fakat E3 2019 civarında bu oyunu tekrar göreceğiz gibi hissediyoruz.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster