Birçok şirket gibi Take-Two Interactive de sonunda geride bıraktığımız mali yılın raporlarını yayımladı. Bu raporlar ile birlikte ekibin E3 2018 planlarını da öğrenmiş olduk. Rockstar Games ve 2K Games gibi önemli geliştirici stüdyolarını elinde tutan Take-Two Interactive şirketinden gelen açıklamalara göre ekip, bahsetmiş olduğumuz etkinlik sırasında yeni bir video oyunu duyurmayacak.

Take-Two Interactive

Take-Two Interactive için PC platformu da önemliymiş

Take-Two Interactive cephesinden gelen bu açıklamaya aslında pek fazla şaşırmamak lazım. Çünkü ekibin bünyesinden Rockstar Games, şu sıralar yeni bir video oyunu duyuracak kadar boş değil, kendileri deli gibi Red Dead Redemption 2 üzerinde çalışıyor. 2K Games tabii ki NBA 2K19 gibi yeni spor oyunlarını duyurabilirdi ama bu tip duyurular da genelde yaz aylarının ortasında yapılıyor. Mesela, WWE 2K19 bugün duyuruldu ama tanıtım Haziran 2018 sonlarına doğru veya Temmuz 2018 içerisinde gerçekleştirilecek.

Yazımızın bir noktasında Red Dead Redemption 2 demişken, genelde PC platformunu boş geçen Take-Two Interactive; yayımladığı raporlarda PC platformuna ne kadar önem verdiğinden de bahsetti. Tabii bu açıklamanın yapılması oldukça ilginç çünkü şirket, şu zamana kadar PC platformuna hiç değer vermiyor gibi görünüyor. Şirketin çatısının altından çıkan birçok video oyunu, öncelikle konsollara çıkıyor ve sonrasında ortalama bir ihtimal ile bilgisayarlara geliyor.

Peki, tüm bu konular hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Şirketin bir duyuru yapmayacak olması ve PC oyuncularına önem verdiklerini söylemesi, sizin kafanızda nasıl yeni düşünceler ortaya çıkarttı? Yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız.

Etiketler:

,