Summer Game Fest 2021: Kickoff Live! sırasında gösterilen tüm oyunlar

Tiny Tina’s Wonderlands, Death Stranding: Director’s Cut ve Elden Ring gibi birbirinden önemli oyunlar gösterildi!

Summer Game Fest 2021 dönemini başlatan etkinlik, geçtiğimiz akşam gerçekleştirildi ve oyuncuların karşısına 30’dan fazla video oyunu çıkartıldı. Birçok platformda bu oyunların arasından en önemli olanların haberlerini zaten gördünüz. Şimdi ise sırada, 90 dakikalık bu etkinliğin tamamını izlemeye zamanı olmayan oyuncular için bir özet hazırlamak var. Summer Game Fest 2021: Kickoff Live! etkinliği sırasında gösterilen tüm video oyunlarını, gösterilme sıraları ile birlikte bu yazımızda sizlere sunuyoruz. Dilerseniz giriş kısmını çok uzatmayalım ve Summer Game Fest 2021: Kickoff Live! etkinliğinin özetine geçiş yapalım.

Summer Game Fest 2021: Kickoff Live! sırasında gösterilen tüm oyunlar

Öne çıkan duyurular ve gösterimler

Tiny Tina’s Wonderlands

Borderlands serisi için bir yan oyun olan Tiny Tina’s Wonderlands, gösterilen ilk video oyunu oldu. Bu oyun, kendi sistemlerine ve mekaniklerine sahip olacak. Oyunculara hem tanıdık bir Borderlands deneyimi, hem de yeni bir oyun deneyimi sunulmaya çalışılacak. Tiny Tina karakterini başrol olarak oyunculara sunacak olan bu yapıt; PC, PlayStation 4/5, Xbox One ve Xbox Series X/S için 2022 senesinin ilk döneminde piyasaya sürülecek.

Death Stranding: Director’s Cut

Summer Game Fest 2021: Kickoff Live! etkinliğine Hideo Kojima konuk oldu ve kendisi bir süre boyunca geliştirdiği yeni oyundan bahsetti. Bu oyun hakkında bahsetmeye değer pek bir bilgi verilmedi. Zaten asıl önemli gösterim de hemen sonra geldi; Hideo Kojima, Death Stranding oyununun Director’s Cut versiyonunu duyurdu. PlayStation 5 konsoluna özel olacak bu oyun, önümüzdeki haftalarda detaylandırılacak.

Jurassic World Evolution 2

2018 senesinde piyasaya sürülmüş olan Jurassic World Evolution için bir devam oyunu aslında çok önceden sızdırılmıştı. Bu sızdırmalar ardından bir duyuru gelmediği için oyuncular, bilgilerin yanlış olduğunu düşünmüştü ama şimdi o sızdırmalar gerçek oldu ve Jurassic World Evolution 2 oyunu duyuruldu. Dinozor parkı yönetimi oyunu olan Jurassic World Evolution 2, içerisinde yeni dinozorlar ve hikayeler bulunduracak.

Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty: Black Ops Cold War ve Call of Duty: Warzone oyunlarında dördüncü sezon 17 Haziran 2021 tarihinde başlayacak. Summer Game Fest 2021: Kickoff Live! sırasında da bu sezona ait ilk tanıtım ve oynanış videosu yayımlandı. Bu görüntüler sayesinde iki oyunun evreninde de hem hikayenin nasıl ilerlediğine tanıklık ettik, hem de oynanış tarafında ne gibi değişiklikler yaşanacağını gördük.

Two Point Campus

Two Point Hospital oyunu ile başarı yakalamış olan Two Point Studios, ikinci oyunlarını duyurdu. Stüdyonun yeni oyunu Two Point Campus olacak ve adından da anlayabileceğiniz üzere bu sefer bir kampüs yönetimi simülasyonu göreceğiz. Mayıs 2021 içerisinde sızdırılmış olan bu oyun, 2022 senesinde piyasaya sürülecek ve Two Point Hospital ile aynı temeli paylaşacak. Yani, iki oyun da birbirine benzer bir yapıda olacak.

Escape from Tarkov

Escape from Tarkov da Summer Game Fest 2021: Kickoff Live! etkinliğinde yer aldı. Bu video oyununa gelecek olan yeni bir şehir temalı harita gösterildi. Streets of Tarkov isimli bu yeni harita, oyuna yakın bir zamanda eklenecek ve oyunculara oldukça derin bir bölüm deneyimi sunulacak. Oyunun diğer haritaları gibi oldukça detaylı bir yapıya sahip olacak olan Streets of Tarkov, birçok yeni stratejiye de imkan sağlayacak gibi görünüyor.

Bloodhunt

Vampire: The Masquerade ve doğal olarak World of Darkness evreninde geçen bir Battle Royale oyununun geliştirildiği daha önce duyurulmuştu. Summer Game Fest 2021: Kickoff Live! etkinliğinde ise bu video oyunu için ilk oynanış videosu yayımlandı ve aynı zamanda oyunun isminin Bloodhunt olacağı da belirtildi. Bloodhunt, oynaması ücretsiz bir oyun olacak ve kapalı beta süreci de 2 Temmuz 2021 tarihinde başlayacak.

The Dark Pictures Anthology: House of Ashes

The Dark Pictures Anthology serisinin üçüncü oyunu olan The Dark Pictures Anthology: House of Ashes, daha önce birkaç kez gösterilmişti. Bu gösterimlerin toplandığı bir tanıtım videosu da bahsi geçen etkinlik sırasında paylaşıldı. Ayrıca bu oyunun çıkış tarihi de sonunda verildi. Açıklamalara göre The Dark Pictures Anthology: House of Ashes, 22 Ekim 2021 tarihinde oyuncuların karşısına çıkacak.

Overwatch 2

Sürpriz bir şekilde Overwatch 2 oyunu da Summer Game Fest 2021: Kickoff Live! etkinliğinde yer aldı. Yalnız, oyuna ait çok büyük bir gösterim yapılmadı; sadece Baptiste ve Sombra isimli kahramanların ikinci oyun için hazırlanan yeni görünümleri gösterildi. İki karakter de yenilenen tasarımları ile kendi sınıflarını ve kim olduklarını çok daha net bir şekilde belli ediyor. Savaş alanında bu durum çok işe yarayacaktır.

Back 4 Blood

E3 2021 ve Summer Game Fest 2021 dahilinde kendi etkinliğine de sahip olacak olan Back 4 Blood için bir beta süreci duyuruldu. Bu süreç, 12 Ağustos 2021 ile 16 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Betaya herkes erişim sağlayabilecek ama ön sipariş veren oyunculara erken erişim hakkı verilecek. Bu konu hakkındaki bir tanıtım videosu da özetlemiş olduğumuz etkinlik sırasında yayımlandı.

Elden Ring

Evet, yanlış okumadınız. Elden Ring, Summer Game Fest 2021: Kickoff Live! etkinliğini kapatan final oyun olarak gösterildi. Oyuncuların çok uzun zamandır merakla beklediği bu video oyunu için sürpriz bir şekilde çıkış tarihi de verildi. Yayımlanan tanıtım videosuna göre Elden Ring, 21 Ocak 2022 tarihinde oyuncuların karşısına çıkacak. FromSoftware ekibinin yeni oyununu deneyimleyebilmemize sadece aylar kaldı!

Diğer duyurular ve gösterimler

Metal Slug Tactics

Lost Ark

Among Us

Salt and Sacrifice

Solar Ash

Valorant

The Anacrusis

Tales of Arise

Planet of Lana

Monster Hunter Stories 2

Fall Guys: Ultimate Knockout

Tribes of Midgard

Evil Dead: The Game

Stranger Things x Smite

Rocket League

Paladins: Gen:Lock

Sky: Children of Light

Genshin Impact

Dungeons & Dragons: Dark Alliance

Prime Matter

Endless Dungeon