Bir süredir piyasada olan ve Twitch üzerindeki bir etkinlik ile popülerliğini tekrar kazanmış olan Escape From Tarkov, bir noktadan daha ilgi çekmeye başladı. Bu nokta, oyunda sadece erkek karakterlerin bulunuyor olması ve savaşa, kadın karakterler ile gidemiyor olmak. Aslında geliştirici ekip, bu konu hakkında geçmişte bazı açıklamalar yapmıştı ama şimdi bu açıklamaların arasına iki yeni cümle daha eklendi. Bu cümlelere bakacak olursak, savaşta kadınlara yer yok efendim.

Escape From Tarkov

Escape From Tarkov, ilginç açıklamalar ile karşımıza çıktı

Oyunun geliştirici ekibinden gelen açıklamalara göre bu video oyununda kadın karakterlerin yer almayacak olmasının ilk sebebi, kadınların bu evrene uygun olmaması. Ekibin söylediğine göre bu oyundaki savaş psikolojisi çok farklı ve kadınlar, bu psikolojiyi kaldırabilecek canlılar değil. Ayrıca oyuna kadın karakterlerin eklenmeyecek olmasının bir diğer sebebi ise o karakterleri eklemek için yapılacak olan işin çok ağır olması. Yani, bu ekibe kadınlara ait animasyon ve model eklemek çok zor geliyor.

Escape From Tarkov oyununun geliştirici ekibinin, evren üzerinden kadınları eklemenin mümkün olmadığını söylemesi bize soracak olursanız tamamen bir yalan; oyunda halihazırda NPC olarak kadın karakterler bulunuyor. Yani, evrende kadın karakterler halihazırda var. Kadın animasyonlarının ve modellerinin eklenmesinin zor iş olması en başta mantıklı bir yorum olarak görünebilir ama eski bir Ubisoft çalışanı da böyle bir işin sadece 2-3 gün alacağını belirtiyor ve durum daha da ilginçleşiyor.

Etiketler: