Call of Duty: Vanguard, E3 2021 etkinliğinde yer almayabilir

Ortaya çıkan yepyeni söylentiler, Call of Duty: Vanguard ve Call of Duty: Warzone oyunlarının geleceğini önümüze seriyor.

2021 senesinde yeni bir Call of Duty oyununun piyasaya sürüleceğini biliyorduk. Geçmişteki söylentilere bakacak olursak, bu oyunun adı Call of Duty WWII: Vanguard olacaktı ve İkinci Dünya Savaşı dönemini ele alacaktı. Ayrıca bu oyun, problemli bir geliştirilme sürecine sahipti. Bu yüzden de Call of Duty: Warzone ile arasında herhangi bir bağ bulundurmayacaktı. Şimdi ise VGC tarafından ortaya atılan ve Eurogamer tarafından da onaylanan yeni söylentilere göre oyunun adı Call of Duty: Vanguard olacak, E3 2021 etkinliği sırasında duyurulmayacak ve Call of Duty: Warzone ile arasında da önemli bir bağ olacak. Dilerseniz bu söylentilerin detaylarına bir göz atalım.

Call of Duty: Vanguard

VGC tarafının söylediğine göre 2021 senesinin yeni Call of Duty oyununun adı sadece Call of Duty: Vanguard olacak. Ayrıca bu video oyunu, Call of Duty: Black Ops Cold War ile yapıldığı gibi E3 2021 etkinliğinde duyurulmayacak; onun yerine Call of Duty: Warzone içerisinde gerçekleştirilecek olan bir canlı etkinlik ile duyurulacak. Sledgehammer Games tarafından geliştirilen bu video oyunu; eski nesil konsollar, yeni nesil konsollar ve bilgisayarlar için Kasım 2021 içerisinde çıkışını gerçekleştirecek. Bunun üzerine, halihazırda piyasada yer alan Call of Duty: Warzone için de önemli bir güncellemeyi beraberinde getirecek.

Call of Duty: Vanguard oyununun içerisinde hikaye, çoklu oyunculu ve zombi temalı içerikler yer alacak. Oyunun tüm bu içerikleri, İkinci Dünya Savaşı döneminin Avrupa ve Pasifik cephelerine odaklanacak. Hikayenin genelinde ise modern dünyadaki Special Forces tarafının nasıl doğduğu anlatılacak. Daha da önemli içerikler ise Call of Duty: Warzone için gelecek. Call of Duty: Black Ops Cold War, birçok oyuncu için hayal kırıklığı olmuştu; zaten geliştirici ekip de yeteri kadar zaman bulamamıştı hazırlıklar için. Sledgehammer Games ise kendi oyununun içerikleri için uzun bir zamandır çalışıyor ve Battle Royale tarafı için tarihin en büyük güncellemesi hazırlanıyor.

Söylentilerin devamına göre Call of Duty: Vanguard, Call of Duty: Warzone oyununun tarihinin en büyük haritasını getirecek. Tema ise 1980 dönemi yerine İkinci Dünya Savaşı tarafına dönecek. Ayrıca bu harita, yeni oyunun çıkış döneminde gelecek; Call of Duty: Black Ops Cold War oyununda olduğu gibi oyuncular yeni bir harita için 6 ay beklemeyecek. Bu harita, kesinlikle Verdansk olmayacak; Pasifik cephesindeki tamamen yeni bir haritaya tanıklık edeceğiz. Ayrıca bu dev gibi haritada bolca yeni araç da yer alacak. Call of Duty: Vanguard ile Call of Duty: Warzone, aynı oyun motorunu kullandığı için oyuncuları daha kaliteli içerikler bekliyor.