Activision, mobil cihazlar için AAA seviyesinde bir Call of Duty oyunu yapıyor

Call of Duty: Warzone oyununun mobil sürümü geliştiriliyor olabilir.

Activision tarafından yayımlanan yeni iş ilanları aracılığı ile öğrenmiş olduk ki bu şirket, kendi içerisinde yeni bir stüdyo açtı. Bu stüdyonun adı Activision Mobile olarak geçiyor ve kendileri şu anda AAA seviyesinde yeni bir Call of Duty oyunu geliştiriyor. Stüdyonun adından da anlayabileceğiniz üzere ekip, bu video oyununu bilgisayarlar veya konsollar için değil, mobil cihazlar için hazırlıyor. Activision Mobile, kendi ekibi için sadece mobil oyunlar üzerinde çalışmış olan geliştiriciler değil, konsol ve bilgisayar oyunu geliştiricilerini de arıyor. Bu sırada, bahsi geçen stüdyonun ve oyunun da resmi olarak duyurulmadığını belirtmemiz gerekiyor.

Call of Duty: Mobile

Eğer geçen seneye geri dönecek olursak, aslında bu konu ile alakalı bazı ipuçları yakalayabiliyoruz. Her şeyden önce Activision, mobil platformların kendileri için en büyük alanlar olduğunu belirtmişti. Zaten günümüzde de mobil platformların, konsollar ve bilgisayarlara göre iki kat daha fazla para kazandırdığını göz önünde bulundurursak, bu durumu kolaylıkla tahmin edebiliyoruz. Activision, aynı zamanda 2020 senesi içerisinde çok ilginç bir iş ilanı ile de karşımıza çıkmıştı. Bu iş ilanında yine AAA seviyesinde, Call of Duty: Warzone temelli bir mobil oyununun geliştirildiği belirtiliyordu. Bakarsınız, bu iki proje alakalı çıkar?

Global olarak Call of Duty: Mobile oyunu şu anda gayet aktif bir şekilde oynanıyor. Çin sınırları içerisinde seneler önce çıkmış olan Call of Duty: Online ise kapatılıyor. Bunun sebebi ise şirketin, daha büyük olan mobil oyuna önem vermek istemesi. Şimdi de işin içine yeni ve büyük bir mobil oyunun girecek olması sizi başlarda şaşırtabilir ama şu anda bahsi geçen bu iki video oyununda da tam olarak yüksek kaliteli bir Battle Royale deneyimi sunulmuyor. Bu yüzden de Activision, Call of Duty: Warzone oyununu olabildiğince bütün bir şekilde mobil cihazlara aktarmak istiyor olabilir; bu ihtimal bize hiç de uzak gelmiyor.