Red Dead Redemption 2, gümbür gümbür geliyor. Bu oyunun ayak seslerini sadece oyuncular değil, herkes duyuyor. Hatırlayacak olursanız, Activision ve EA gibi büyük dağıtımcı firmalar bile bu oyunun çıkışından korktuğu için kendi oyunlarının çıkış tarihlerini, Rockstar Games ekibinin yeni oyunundan uzak tutmaya çalışıyordu. Bugün ise bu kadar büyük bir başarının arkasında olan isimlerden bir tanesi, Take-Two Interactive şirketinin CEO koltuğunda oturan Strauss Zelnick bir açıklama yaptı ve oyunun muhtemel başarısı hakkında konuştu.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 oyununun başarısını konuşmak için daha erken

Bahsetmiş olduğumuz CEO, öncelikle diğer dağıtımcı şirketlerin bu oyundan korkması hakkında konuştu ve Take-Two Interactive ekibinin de kendi oyunlarından korktuğunu söyledi. Aynı CEO, bu tip bir korkunun ve gerilimin de olumlu bir şey olduğunu belirtti. Bu patrona göre kibir, başarının en büyük düşmanıymış ve kendisine bu konuda katıldığımızı da belirtmeden geçemeyiz tabii ki.

Strauss Zelnick yaptığı açıklamaları, “Ürünümüzü piyasaya sürene kadar başarımıza inanmıyoruz. Başarımızı elde etmeden önce o başarıyı görmüyoruz. Çünkü piyasada çok zeki, çok büyük rakiplerimiz var ve onlar da markete çok kaliteli ürünler sunuyor. Bizim, diğerlerinden daha fazla çalışıp, kazanmamız gerekiyor. Bu yarışı rakamlarla, sayılarla değil; ürünümüzün ne kadar kaliteli olduğu ile, ne kadar insanın ilgisini çektiğini bilerek kazanabiliriz. Oyunun başarılı olabileceğini söyleriz ama ne kadar başarılı olacak? Büyük bir çıkış ile karşılaşacağız ama bu çıkış ne kadar büyük olacak?” şeklinde devam ettirdi.

Yapılan açıklamalarda Strauss Zelnick, Red Dead Redemption 2 ile Grand Theft Auto V ve Grand Theft Auto Online oyunlarını karşılaştırdı ve bu ürünlerin aslında birbirleri ile karşılaştırılmaması gerektiğini söyledi. Çünkü Take-Two Interactive ekibine göre Grand Theft Auto ile Red Dead Redemption markaları aynı seviyede değil. Bu yüzden bir ürünün başarısını, diğer ürünün başarısı ile ölçemeyiz. Bu noktada tabii ki CEO, bazı insanların Red Dead Redemption 2 oyununun Grand Theft Auto V kadar başarılı olup, olmayacağı hakkında yapılan konuşmalarını yorumlandırıyor.