Geçtiğimiz günlerde çıkışını gerçekleştiren Dark Souls Remastered, bazı mod geliştiricileri tarafından didik didik tarandı. Bu, oyuna özel bir durum değil. Bazı mod geliştiricileri, oyunun dosyalarında özel şeyler bulabilmek için bunu sürekli yapıyor. İşte bu insanlar, Dark Souls Remastered içerisinde aradıklarını buldu. Çünkü bu oyunun dosyalarının içerisinde bir Bloodborne yapısı bulunuyordu. Bu Bloodborne yapısı da iki oyun içerisinde de kullanılmamıştı. Yani konsept bir yapı idi. Mod geliştiricileri de bu yapıyı gün yüzüne çıkartabilmek adına Grand Theft Auto V (GTA 5) oyununu kullandı.

GTA 5

Tamam ama neden GTA 5?

Bahsetmiş olduğumuz yapı, Bloodborne içerisindeki Upper Cathedral Ward bölgesine ait. Peki, bu yapı neden Dark Souls Remastered oyununun dosyalarında bulunuyordu? Çünkü iki oyunu da geliştiren ekip aynı efendim. Belli ki bir karışıklık olmuş. Bahsettiğimiz harita ise Dropoff isimli bir mod geliştiricisi tarafından bulundu. Bu kişinin söylediğine göre haritanın ismi m99_99_98_00 olarak geçiyordu ve Souls oyunlarında m99 ismi genelde test dosyalarını ifade ediyor. Yani, bu yayımlanmış harita da muhtemelen bir test ögesi idi.

Mod geliştiricilerinin söylediğine göre bu dosya, Dark Souls Remastered ekibi tarafından değil, Dark Souls oyununu geliştiren ekip tarafından üretilmiş. Yani, 2011 senesinde veya daha geç bir tarihte. Bu da demek oluyor ki, Bloodborne oyununun çalışmaları, en geç 2011 senesinde başlamıştı. Ayrıca, aynı mod geliştiricisi yine aynı oyunun dosyalarında Demon’s Souls oyununa ait bölgelerin de test dosyalarını buldu.

Eğer dilerseniz hemen aşağıdaki videodan, bahsettiğimiz konsept haritaya sizler de göz atabilirsiniz. Tabii ki Grand Theft Auto V eşliğinde. Mod geliştiricisinin neden bu haritayı Grand Theft Auto V ile açtığını bilmiyoruz ama eğlenceli bir video olmuş.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster