Şu an sadece PlayStation 4 ve Xbox One platformları için duyurulmuş olan Red Dead Redemption 2, PC oyuncuları tarafından da büyük bir merakla bekleniyor. Tabii Rockstar Games henüz bu oyunu PC için duyurmadı ama oyunun PC için geliştirildiğine dair yeni bir bilgi elimize geçti. Bu bilgi, 2009 ile 2016 seneleri arasında geliştirici ekipte çalışmış olan bir insanın LinkedIn profili sayesinde ortaya çıktı. Bu bilgiye göre bahsettiğimiz geliştirici, Red Dead Redemption 2 oyununun PC sürümü için zamanında çalıştı.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 gerçekten PC için gelebilir mi?

Şimdilik tabii ki elimizde resmi bir bilgi bulunmuyor. 2016 senesinden beri oyunun PC sürümü projesinde neler gelişti, neler değişti bilemiyoruz. Proje iptal edilmiş bile olabilir fakat geliştirici ekibi de hepimiz biliyoruz. Eğer bahsi geçen video oyunu 2018 senesinde şimdiki nesil konsollar için piyasaya sürülecekse, PC platformu için 2019 senesinde, hatta yeni nesil konsollar için de 2020 senesinde çıkışını gerçekleştirebilir. Rockstar Games zaten bu taktiğe gayet alışkın. Grand Theft Auto V oyununu aynı kişiye 3 kez satabilmiş bir ekipten bahsediyoruz.

Tabii sizlere vermiş olduğumuz bu bilgiler, geçtiğimiz akşam gelişti. O akşamdan beri bahsettiğimiz geliştirici, profilinden PC bilgisini sildi ve Red Dead Redemption 2 şu an sadece PlayStation 4 ve Xbox One için görünüyor. Ortada bir yanlışlık da olabilir, geliştirici bir gerçeği de saklamaya çalışıyor olabilir. Şimdilik ne yazık ki bilemiyoruz ve elimizden, geliştirici ekipten resmi bir açıklama beklemekten başka hiçbir şey gelmiyor.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster