Çıkışını 26 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirecek ve PlayStation 4 ile Xbox One platformlarında oynanabilecek olan Red Dead Redemption 2 için bir indirim haberimiz var elimizde. Ülkemizde yaşanan döviz kurlarındaki dengesizlikten ötürü, beklenenin çok üstünde satış fiyatı ön siparişe açılan bu oyuna dair bazı fiyat düzenlemeleri gerçekleşti. PlayStation Store cephesi tarafından güncellenen fiyatlara bakıldığında, oyunun çıkışını gerçekleştirecek 3 farklı sürümünün de Türk Lirası bazında fiyatları düşürüldüğünü görüyoruz. Aynı oyun için henüz Microsoft Store tarafından bir hareket gözlenmedi. Dilerseniz, merakla beklenen bu vahşi batı temalı aksiyon oyununun 3 farklı sürümünün yeni fiyatlarına beraberce göz atalım.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2, henüz çıkışını gerçekleştirmeden indirime gitti

Rockstar Games tarafından geliştirilen; vahşi batı temalı açık dünya aksiyon oyununun, yukarıda belirttiğimiz üzere, ön siparişe açılan üç farklı sürümü bulunuyordu. Yeni düzenlemelere göre, PlayStation Store üzerinden; oyununun standart sürüm fiyatının 369 Türk Lirası’ndan, 299 Türk Lirası’na düşürüldüğünü görüyoruz. Fiyatların hala yüksek olduğunu söyleyebiliriz ama bir indirim dönemi gelmeden, hatta oyun henüz çıkışını bile gerçekleştirmeden; standart sürümü için gerçekleşen 70 Türk Lirası miktarındaki indirim, oyunu merakla bekleyen, ön sipariş vermeyi düşünen hayranlarını sevindirecektir.

Diğer sürümlere de göz attığımızda; Red Dead Redemption 2: Special Edition için ilk önce belirlenen 449 Türk Lirası fiyatının, 379 Türk Lirasına; Red Dead Redemption 2: Ultimate Edition için belirlenen 499 Türk Lirası fiyatının da 449 Türk Lirası’na çekildiğini görüyoruz. Kısaca; eski hesaba göre oyun oyunun standart sürümünü almayı kafasına koyan bir oyuncunun, daha geniş çaplı bir sürümü edinebileceği ya da almak istediği sürümü, çok daha uygun fiyata satın alabileceğini söyleyebiliriz.

Burada, bilmeyen okurlarımız için bir ayrıntının daha altını çizelim. Türkiye’deki Take-Two Interactive bünyesindeki video oyunlarının satış temsilciliği, yakın zaman önce PlayStation Türkiye tarafına geçti. Yani, 2K Games ve Rockstar Games etiketli video oyunlarının distribütörlüğü PlayStation Türkiye tarafından yapılacağından, bu markalara ait oyunlarda, oyuncuları sevindirecek bazı imkanların devamını görebiliriz. Oyuna ön sipariş vermek isteyen, PlayStation 4 platformu kullanıcıları; buraya tıklayıp son fiyatları ve içerikleri inceleyebilir, oyunu ön sipariş bonuslarıyla birlikte edinebilirler.