Geçtiğimiz gün Red Dead Redemption 2 oyununun ülkemizdeki ön siparişleri açıldı. Sizlere PlayStation Store üzerinden fiyatları aktardığımız zaman, 500 liralık bir fiyat etiketi ile bile karşılaşmıştık. Herhangi bir video oyunu, 500 liranın karşılığını verebilir mi bilmiyoruz ama en azından bu oyunu PlayStation 4 için satın alırsanız, biraz daha iyi hissedebilirsiniz. Çünkü oyunun PlayStation Store sayfasına göre bu oyunun bazı içerikleri, PlayStation 4 platformuna özel olacak.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 içerikleri nasıl özel olabilir?

Bu oyunun satış sayfasında, “PlayStation® Exclusive: Play select content first on PlayStation®4. Details to follow.” şeklinde bir bildiri bulunuyor ve bizler de bu sayede özel içeriklerin olduğunu anlıyoruz zaten. Bu bildiriye göre oyun için gelecek olan içeriklerin bazıları, ilk olarak PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro üzerinde oynanabilecek. Şimdilik bu içeriklerin ne olduğunu bilmiyoruz ama tahmin etmek pek zor olmayacaktır.

Örnek vermek gerekirse, Destiny 2 oyununun sayfasında da benzer bildirim bulunuyor ve bu oyunda içerik paketi çıktığı zaman, PlayStation 4 oyuncularına ekstra bir içerik çıkıyor ve bu içeriğe Xbox One sahipleri 1 sene boyunca ulaşamıyor. 1 sene geçtikten sonra o özel içerik, Xbox One sahiplerine sunuluyor. Ayrıca Call of Duty: WWII oyununda da benzer bir durum geçerli. Bu oyunda da ek paketleri önce PlayStation 4 oyuncuları deneyimliyor. Ek paketler, Sony ekibinin konsoluna geldikten 1 ay sonra Xbox One konsolu için çıkıyor. Anlaşılan o ki, Red Dead Redemption 2 için de benzer bir durum olacak.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster