Microsoft Store üzerindeki Red Dead Redemption 2 satış sayfası geçtiğimiz akşam güncellendi ve bu güncelleme sonrasında oyunun ön sipariş hediyeleri belli oldu. Ön sipariş hediyelerinden haberimizin devamından bahsedeceğiz ama şimdiden söyleyelim, bu güncellenen sayfa sayesinde oyun hakkında çok önemli bilgilere ulaşmayı başardık. Dilerseniz o bilgilerden de bahsedelim.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2, başka oyunlar için de hediyeler veriyor

Öncelikle Red Dead Redemption 2 oyununun ön sipariş hediyelerinden bahsedelim. Eğer bahsettiğimiz oyuna ön sipariş verirseniz öncelikle The War Horse ögesine sahip oluyorsunuz. Bu öge muhtemelen oyundaki atımız için bir kıyafet veya direkt benzersiz bir at. Ayrıca The Outlaw Survival Kit ögesi de bizim oluyor. Bu ögenin içerisinde de muhtemelen eşya üretme ögeleri bulunuyordur. Çünkü ögenin isminde, “Survival Kit” geçiyor.

Tüm bunların haricinde, eğer oyuna ön sipariş verirsek bir de oyunun Story Mode üzerinde para hediyesine sahip oluyoruz. Evet, Microsoft Store üzerinde Red Dead Redemption 2 – Story Mode şeklinde belirtiliyor oyun. Bu da demek oluyor ki, daha önce ortaya çıkan Red Dead Online söylentileri muhtemelen doğru. Eğer bu oyunun çevrim içi bir modu olmasaydı, Story Mode kelimelerine bizce ihtiyaç olmazdı. Bir de yine aynı Story Mode için hazine haritası ön sipariş hediyeleri arasında bulunuyor.

Son ön sipariş hediyesi ise Red Dead Redemption 2 için değil, Grand Theft Auto Online için. Evet, bahsettiğimiz oyuna ön sipariş verirseniz Grand Theft Auto Online içerisinde 500 bin dolar oyun içi paraya sahip oluyorsunuz. Bu hediye de oldukça önemli çünkü bu hediye sayesinde Grand Theft Auto Online oyununun henüz fişinin çekilmeyeceğini anlıyoruz. Aksi taktirde bu oyun için bir hediye verilmezdi. Ayrıca yine aynı şekilde bu ön sipariş hediyesi, Red Dead Online oyununun ana oyun ile birlikte çıkmayacağını işaret ediyor olabilir. Yani aynen Grand Theft Auto V ve Grand Theft Auto Online arasında olduğu gibi, Red Dead Online da ana oyundan aylar sonra çıkışını gerçekleştirebilir.