26 Ekim 2018 tarihinde PlayStation 4 ve Xbox One platformu için çıkışını yapacak bir video oyunu var. Bu video oyunu, oyuncular tarafından büyük bir merakla ve korkuyla bekleniyor. Korku diyoruz çünkü Rockstar Games tarafından geliştirilen video oyunları, bolca ertelenmesi ile ünlüdür. Yazımızda bahsettiğimiz Red Dead Redemption 2 oyunu da birçok kez ertelendi ve oyuncular şimdi oyunun tekrar ertelenebileceğini düşünüyor. Rockstar Games ekibinin patron şirketi olan Take-Two Interactive ise oyunun bir daha ertelenmeyeceğini söyledi.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 bir daha ertelenmeyecek

Take-Two Interactive öncelikle bir açıklama yaptı ve, “Bana inanabilirsiniz, oyun 26 Ekim 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. Bana güvenebilirsiniz dediğimde, Rockstar Games ekibindeki binlerce insan adına da konuşuyorum.” dedi. Bu açıklama ile öncelikle Red Dead Redemption 2 oyununun artık ertelenmeyeceğini anlıyoruz, hem de oyunun üzerinde binlerce kişinin çalıştığını anlıyoruz.

Take-Two Interactive ve Rockstar Games, büyük şirketler ama hiçbir oyuncu, bu şirketlerden çıkan video oyunlarının binlerce kişi tarafından geliştirildiğini düşünmüyordu. Çünkü bu kadar çalışan genelde Ubisoft tarafından ulaşılabiliyor çünkü Ubisoft, tek bir oyunda neredeyse 6-7 farklı stüdyoyu çalıştırıyor. Rockstar Games ise en fazla birkaç adet stüdyoyu dahil ediyor. Buna rağmen geliştirici ekibin binlerce kişiye ulaşması gerçekten etkileyici.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster