Geçtiğimiz hafta yayımlanan üçüncü tanıtım videosuyla beraber, Red Dead Redemption 2 ile ilgili yoğun bir haber akışına tanık olduk. Oyunla ilgili ortaya çıkan yeni bilgileri de internet sitemizde yayımladık. Tabii bu yeni bilgilere sürekli olarak yenileri eklenmeye devam ediyor. Son olarak da Rockstar Games ekibinden Rob Nelson, bir İspanyol video oyun sitesine konuk oldu ve bir röportaj verdi. Röportajın ana konusu tabii ki ekibin son oyunu ve o oyunun yenilikleriyle ilgiliydi. Geliştiricinin açıklamalarından, oyundaki silahların farklı mekanikler içereceği ve sinematik şekilde, yavaş çekimde, ölüm sahneleriyle karşılaşacağımızı öğrendik. Heyecanımız ise bu açıklamayla daha fazla arttı.

Red Dead Redemption 2 oyununda, her silahın farklı mekaniği olacak

Rockstar Games ekibinden Rob Nelson, ilk olarak oyundaki yavaş çekim sistemine değindi. Bu sistemin; sinematik fotoğraflar çekmek için bolca fırsat vereceğini belirten geliştirici, genellikle çatışma ortamında bu sistemin devreye girdiğini ifade etti. Rob Nelson, açık dünya üzerinde bir çatışma oluşması durumunda, sistemin dinamik olarak görünmeye başlayacağı söylerken, bu sistemin geniş bir kamera açısıyla hareket edeceği bilgilerini de verdi. Dileyen kullanıcılar için etkileyici görsel kayıtlar alınmasını sağlayan bu sistemin, kullanımının da oldukça kolay olduğu bildiriliyor.

Red Dead Redemption 2; silahlarla, oyuncuların bağ kurmasını sağlayacak

Rob Nelson tarafından gelen bir diğer ilgi çekici açıklama ise; oyundaki silah mekanikleriyle ilgili oldu. Red Dead Redemption 2 oyunundaki her silahın farklı özellikleri olacağını, farklı vuruş hissi vereceği bilgilerini söyleyen Rob Nelson, oyunculara silahların farklılıklarını hissettirmeyi amaçladıklarını belirtti. Bahsetmiş ettiğimiz yolla silahların, oyuncular tarafından daha fazla benimseneceği görüşüne inanıyor geliştirici ekip. Bu kapsamda Rob Nelson, her bir silahın şarjörünün doldurulması bile farklı şekilde tasarlandığını belirtiyor. Açıklamaların devamında, her silahın şarjör tutukluklarından, dolum süresi uzunluğuna kadar değişik şekillerde tasarlandığı bilgisine ulaşıyoruz.

Açıklamalar arasında Rockstar Games ekibinin gerçekçilik ve eğlence unsurlarını dengelemeye çalıştıklarını da öğrendik. Bu dengeleme çalışmalarının zorluğunu dikkat çeken Rob Nelson; tetiklerin sıkışmasından, yeniden denemelerle şarjör doldurma mekaniklerine kadar pek çok animasyonun oyunda bulunacağını sözlerine ekledi. Bizler de her bir açıklamadan sonra daha da heyecanlanıyoruz oyun için ve oyunun çıkışını gerçekleştireceği 26 Ekim 2018 tarihini iple çekiyoruz. Red Dead Redemption 2 oyununun PlayStation 4 ve Xbox One platformları için piyasaya sürüleceğini de son olarak söyleyelim.

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster