Bu kez Rockstar Games cephesinden, alışılmışın dışında yöntemleri görebileceğimize dair haberler geliyor. Red Dead Redemption 2 içerisindeki çoklu oyuncu modlarındaki çeşitlilik haberleri uzun süre gündemde yer bulmuştu. Şimdi ise, 26 Ekim 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek olan Red Dead Redemption 2 oyununa dair, farklı satış yöntemleri izleneceğini öğreniyoruz. Farklı dediğimize bakmayın, aslında çoğu video oyunu tarafından izlenen bir yöntemin kullanılacağını söyleyeceğiz ama bu yöntem şimdiye kadar Rockstar Games tarafından tercih edilmemişti.

Red Dead Redemption 2, özel sürümlerle birlikte gelecek

Red Dead Redemption 2 için özel sürüm detayları yakında açıklanacak

Bahsetmiş olduğumuz satış yöntemi detayları yakında açıklanacak ve yöntemden kastımız, özel sürümler olacak. Başlıktan da anlaşılacağı üzere, Red Dead Redemption 2 için özel sürümlerin satışa sunulacağı bilgisini alıyoruz. Rockstar Games, bu yöntemi; bir önceki büyük yapımı Grand Theft Auto V ve öncesinde kullanmamıştı. Yalnızca eklenti paketleri ve çeşitli güncellemelerle oyunlarını desteklemişti geliştirici ekip. Bu kez farklı bir yönteme giderken, oyuna dair içerik paketlerinin bulunacağını, belki de sezon geçişleri veya eklenti paketleri içeren bir hikaye sunulacağı sonucunu çıkarabiliriz. Tabii bu sorularımızın yanıtlarını, oyun için sunulacak özel paketlerin detayları açıklandığında görebileceğiz.

Açıklamalar demişken de, Red Dead Redemption 2 için gelecek olan özel sürümlerin ayrıntılarının, Haziran 2018 tarihinde açıklanacağını belirtelim. Belki de E3 2018 tanıtımı esnasında bu özel sürümler hakkında bilgiler alabiliriz. Bildiğimiz şu ki; Red Dead Redemption 2, tek bir standart sürümle piyasaya çıkartılmayacak, birkaç farklı paket halinde satılacak. Bir başka ihtimalin de PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için hazırlanacak özel konsol paketleriyle satışa çıkacak olması olduğunu belirtelim.

Sony ve Rockstar Games; Grand Theft Auto V ile böyle bir ortaklığa gitmişti ve oyunun temasına özel konsol paketleri piyasaya sürmüştü. 26 Ekim 2018 tarihinde çıkacağını belirttiğimiz Red Dead Redemption 2 oyununun, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için geleceğini hatırlatalım. Video oyunu konsolları kullanıcılarının merakla beklediği oyunun, özel sürümlerinin fiyatlarının ne kadara çıkacağı da ayrı bir soru işareti konumunda. Özellikle ülkemizdeki hızlı döviz kuru dalgalanmalarının, oyun fiyatlarını doğrudan etkilediği gerçeğini göz önünde bulundurduğumuzda, yüksek rakamlı özel sürümler ile karşılaşacağımızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Tabii bu sürümlerin zorla kimseye satılmadığını, dileyenlerin ve bu rakamları ödemeyi göze alanlara hitap ettiğinin altını çizelim.