Geçtiğimiz günlerde Red Dead Redemption 2 için yeni bir sinematik video yayımlanmıştı. Bu videoyu izledikten sonra, “Tamam, artık oyun hakkında aylarca yeni bilgi almayız.” derken, bir anda birçok farklı internet siteleri üzerinden oyun hakkında yeni bilgiler yayımlanmaya başladı. Birkaç saat önce yayımlamış olduğumuz içeriğimizde zaten sizlere bu bilgilerden bazılarını aktarmıştık. Bu içeriğimizde ise daha farklı bilgiler aktaracağız. Üzerine bir de Red Dead Redemption 2 için yayımlanmış yeni görselleri sizlere göstereceğiz.

Red Dead Redemption 2

Öncelikle oyun içerisinde yapabileceğiniz bazı şeylerden bahsedelim. Fransız bir internet sitesi ile röportaj gerçekleştiren Rockstar Games ekibinin sanat yönetmeni birazdan bahsedeceğimiz bilgileri verdi. Bu bilgilere göre oyunda çok küçük detaylar bile bulunacak. Bunun örneğini hırsızlık üzerinden verelim. Evet, oyunda hırsızlık yapabileceğiz ve bu oldukça detaylı olacak.

Sokakta yürüyen insanların ceplerinden para çalmaktan, evlere girip mücevher çalmaya kadar aktiviteler olacak oyunda. Tabii bunların içinde çok aksiyon yok. Aksiyon direkt trenlerin içerisinde. Çünkü oyunun geliştiricisinden gelen açıklamaya göre oyuncular, trene kendisini belli etmeden binebilecek, orada hırsızlık yapıp, yine gizliliğini koruyarak treni terk edebilecek. Yani, oyunda bu konuda gerçekten fazla detay bulunuyor. Tüm bunların haricinde, bahsetmiş olduğumuz geliştirici oyundaki görev sistemlerinden de bahsetti.

Oyunun geliştirici ekibi tarafından gelen açıklamaya göre aslında Red Dead Redemption 2 için bir ara, otomatik olarak oluşturulan görevlerden de düşünülmüş. Yani, oyunda bir görevi aktif hale getiriyorsunuz ve o görev, her defasında size farklı bir deneyim yaşatıyor. Yalnız bu fikirden kısa bir sürede vazgeçilmiş çünkü ekip, oyunun dünyasını elleriyle oluşturduğu için, görevlerin sistemini de yapay zekaya bırakmak istememiş. Bu yüzden oyunda prosedürel tipteki görevlere de yer verilmemiş.

Red Dead Redemption 2 için yayımlanan yeni görseller 

Şimdi ise sizlere oyun için yayımlanmış olan yeni görseller ile baş başa bırakacağız. Fakat bu görsellere geçmeden önce küçük bir bilgi daha vermek istiyoruz sizlere: Geçtiğimiz günlerde Red Dead Redemption 2 için yayımlanmış olan üçüncü sinematik videosu, Rockstar Games ekibinin resmi YouTube kanalında 20 milyon izlenmeye ulaşmak üzere. Bizler bu haberi yazarken, videonun görüntülenme sayısı 17.375.638. Bu da Rockstar Games için oldukça önemli bir şey. Çünkü bu video, şu an kanalın en çok izlenen 10 videosundan bir tanesi.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster