Geçtiğimiz gün yayımlanan Red Dead Redemption 2 videosunda, ne yazık ki oynanış görüntülerini göremedik. Bunun yerine, oyun için yayımlanan bu üçüncü video, diğer tanıtım videolarına benzer biçimde oyunun genel hatlarını tanıttı. Tabii diğerlerinden farkları da bulunuyordu ve bu farkların en önemlisi, oyunun hikayesi ve karakterlerine odaklanmasıydı. Yayımlanan videonun bir özelliğinin de; anlaşılır biçimde karakterleri ve hikayeyi aktarmaktan uzak olarak hazırlandığını söyleyebiliriz. Muhtemelen Rockstar Games; bir şeyleri anlatmaktan çok, oyuna dair tartışmaların ve tahminlerin gündemde kalmasını amaçladı. Amacına da bir şekilde ulaşmaya başladığı görülüyor, çünkü oyunun haritasına dair bazı bilgiler fark edildi.

Red Dead Redemption 2 haritasının boyutları ve şekli belli oldu

Şimdi birden bire söyleyip kafa karıştırmaktansa, dilerseniz adım adım gidelim. Yayımlanan üçüncü tanıtım videosuna bakıldığında; bazı kısımlarda, yer isimlerinden bahsedildiği dikkat çekiyor. Pek çok kişinin dikkatini ilk etapta çekmeyen, aralara sıkıştırılan bu yer isimlerinin, tek başlarına bir anlam ifade etmediğini söyleyebiliriz. Cornwall, Valentine, Van Horn ve Annesburg gibi yer isimlerinin videoda geçmesi, bu isimleri aynı anda bir yerlerde gördüğümüzü de çağrıştırabilir. Çağrıştırması da gerekiyor zaten ki bu yer isimleri aslında, yaklaşık iki sene önce gösterildi.

Red Dead Redemption 2 haritasının ne kadar büyük olduğununu biliyoruz

Nerede gördük bu isimleri diye soracak olursak; 2016 senesinde, doğruluğu ispatlanamayan bir sızıntı sayesinde gördüğümüzü söyleyebiliriz. O sıralarda dolaşan görselin; Red Dead Redemption 2 oyununun haritası olduğu söylenmiş, gündem haberlerine konu olmuş ama fazla ciddiye alınmamıştı. İşte yayımlanan üçüncü tanıtım videosuyla; iki yıl önceki sızıntı haberlerdeki görseldeki mekan isimlerini karşılaştırdığımızda, bir çok yönden benzerlik gösterdiğini görüyoruz. Bir başka deyişle; oyunun haritasının belli olduğunu, sızıntı haberinin de büyük bir ihtimalle gerçeği yansıttığını belirtebiliriz.

Haberimizin en alt kısmından inceleyebileceğiniz görseldeki haritanın, oyunun çıkışıyla birlikte birebir aynı olmayabileceğinin altını çizelim. Belki harita özellikleri bakımından aynı olabilir ama grafiksel açıdan oyunun çıkış sürümünde değiştirilmeler yapılabilir. Yine de ihtimallerin oldukça yüksek olduğunu var sayarsak; Red Dead Redemption 2 oyununda oldukça geniş bir açık dünya ile karşılaşacağımızı görüyoruz. Oyunun PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 26 Ekim 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştireceğini hatırlatalım.

Red Dead Redemption 2 haritasının boyutları ve şekli belli oldu