26 Ekim 2018 tarihinde senelerdir beklediğimiz bir video oyunu piyasaya çıkacak. Bu video oyunun adı ise tabii ki Red Dead Redemption 2. Birkaç sene önce duyurulan ama oyuncular tarafından çok daha uzun zamandır beklenen bu video oyununun geliştirilme süreci hakkında ise bugün ortaya yeni bilgiler çıktı. Oyunun geliştirici ekibi, IGN ile bir röportaj gerçekleştirdi ve bu röportaj sayesinde oyunun ne kadar zamandır geliştirildiğini öğrendik. Ekibin açıklamalarına göre Red Dead Redemption 2 oyununun geliştirilme süreci, daha Grand Theft Auto V çıkışını yapmadan seneler önce başladı.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 için büyük bir emek var ortada

Net bir sene vermek gerekirse, Rockstar Games ekibinin açıklamalarına göre Red Dead Redemption 2 oyununun geliştirilme süreci 2010 senesinde başladı. Ekip tabii ki 2010 senesinden önce de bu oyun için bazı prototipler deniyordu. 2010 senesinde bir prototip üzerinde karar kılındı ve oyunun geliştirilme süreci resmi olarak başladı. Geliştirici ekip, bu açıklama ardından neden oyunlarının 8 senede geliştirildiği hakkında da açıklama yaptı. Aslında cevap kolay: Rockstar Games kalitesi.

Evet, oyunun geliştirici ekibi, bu oyunu geliştirmek için çok fazla zaman kullandı çünkü ekibin amacı, oyun içerisindeki her şeyin olabildiğince detaylı olması ve elle yapılmış olması idi. Zaten geçtiğimiz günlerde bu konu hakkında bir içerik de paylaşmıştık sizlere. Bu içerikte, Red Dead Redemption 2 için orijinal olarak, yapay zeka tarafından rastgele üretilen görev sisteminin kullanılacağı düşüncesinin ekipte bulunduğunu fakat bu düşünceden kısa süre içerisinde vazgeçildiğini belirtmiştik. Çünkü ekip, tüm görevleri kendi elleri ile, manüel olarak oluşturmak istemişti.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster