Bu hafta Red Dead Redemption 2 hakkında önemli bir bilginin yayımlanmasını bekliyorduk. Beklediğimiz bilgi yayımlandı. Bahsettiğimiz oyunun 3 farklı dijital sürümü tanıtıldı ve bu sürümlerin tanıtılması ile oyunun ülkemizdeki satış fiyatı da belli oldu. Ayrıca, bu fiyatların yayımlanması ile birlikte oyun, ülkemizde ön siparişe de açıldı.

Red Dead Redemption 2

İşte Red Dead Redemption 2 oyununun ülkemizdeki fiyatları

Yapılan açıklamalara göre Red Dead Redemption 2 oyunu standart bir sürüm ile, özel bir sürüm ile ve en yüksek sürüm ile karşımıza çıkacak. PlayStation Store üzerinden aldığımız verilere göre oyunun standart sürümünün ön sipariş fiyatı 369 TL. Evet, oldukça pahalı bir video oyunu bizleri bekliyor ama durun, oyunun diğer sürümleri çok daha pahalı.

Bahsetmiş olduğumuz oyunun bir de özel sürümü satılacak ve yine PlayStation Store verilerine göre bu sürümün fiyatı tam 450 TL. Son olarak, oyunun en yüksek sürümü de 500 TL olarak açıklandı. Bu sürümün adı Ultimate Edition olarak geçiyor. Diğer sürümlerin adı ise zaten Standart Edition ve Special Edition olarak geçiyor. Söylememize gerek yok sanırım. Tamam, oyun oldukça pahalı. Fakat bu paketlerin içerikleri neler?

Öncelikle şunu söyleyelim, oyunun herhangi bir sürümüne, herhangi bir yolla ön sipariş verirseniz direkt olarak War Horse ve The Outlaw Survival Kit ögelerine sahip oluyorsunuz. Bunların üzerine, eğer oyunu dijital olarak ön sipariş ile satın alırsanız, oyunun senaryo modunda daha fazla paranız oluyor ve üzerine bir de Treasure Map sahibi oluyorsunuz. Eğer oyunun Special Edition sürümüne ön sipariş verirseniz de Bank Robbery görevine ve Gang Hideout ögesine sahip oluyorsunuz. Ayrıca oyunun bu sürümünde Dappled Black Thoroughbred, Talisman ve Medallion bonusları, özel oyun içi indirimler, paralar, fırsatlar, The Nuevo Paraiso Gunslinger kıyafeti ve son olarak da oyun içerisinde verilecek benzersiz silahlar bulunuyor.

Bahsetmiş olduğumuz video oyununun Ultimate Edition haline ön sipariş verirseniz de en çok içeriğe sahip oluyorsunuz. Bu içeriklerin başını Blackrose Bounty Hunter ve Copperhead Enforcer kıyafeti çekiyor. Ayrıca bu paket içerisinde Black Chestnut Thoroughbred ve High Plains Cutting Saddle da bulunmakta. Son olarak, bu sürümde ekstra olarak Survivor Camp teması, çevrim içi mod için seviye bonusu ve ekstra silahlar da bulunuyor. Tabii bahsettiğimiz bu bu ekstralar, Red Dead Redemption 2 için. Bir de Grand Theft Auto Online hediyeleri var. Oyunun standart sürümüne ön sipariş verene GTA$500,000, Special Edition haline ön sipariş verene GTA$1,000,000 ve Ultimate Edition haline de GTA$2,000,000 verilecek.

Red Dead Redemption 2: Collector’s Box da geliyor

Bahsetmiş olduğumuz oyunun tabii ki koleksiyoncu sürümü de duyuruldu. Bu sürüm tabii ki sadece kutulu olarak satılacak. Collector’s Box içerisinde her şey bulunacak ama ne yazık ki oyun bulunmayacak. Evet, oyun yok bu pakette. Oyunu ayrıca satın almanız gerekecek. Fakat paket, Metal Tithing olarak gelecek ve kilidi bulunacak. Collectable Challenge Coin, Double Sided Puzzle, Six Shooter Bandana, Treasure Map, Playing Cards, Pin Set, Wheeler, Rawson and Co. Catalogue ve 12 Cigarette Cards ögeleri bu kutunun içerisinden çıkacak.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster