Rockstar Games, çok şaşırtıcı bir şekilde E3 2018 etkinliğini boş geçti. Ekip, bu etkinlik sırasında hiçbir video oyununu göstermedi. Oyuncular ise özellikle Red Dead Redemption 2 hakkında yeni bir şeyler bekliyordu. Tabii ekip bir şey göstermeyince, birçok insan da hayal kırıklığına uğramıştı. Fakat ortaya çıkan yeni raporlara göre Rockstar Games ekibi, aslında etkinlik alanında seçili basın mensuplarına bahsetmiş olduğumuz video oyununun oynanış görüntülerini göstermiş olabilir. Bu da, oyunun yakın bir zamanda oyunculara sunulacağı anlamına geliyor olabilir. Peki, neden böyle düşünüyoruz?

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 acaba ne zaman tekrar karşımıza çıkacak?

Red Dead Redemption 2 için yayımlanmış olan bir önceki videoyu hatırlayalım. Rockstar Games ekibi, bu etkinlikten önce Londra’da basınla buluşarak, yine basına özel bir etkinlik düzenlemişti. Bu etkinlik ile basın, oyun için ön inceleme yazıları hazırlamıştı. Oyunun üçüncü sinematik videosunun yayımlanması ile birlikte, ön incelemeler de yayımlanmıştı. Rockstar Games bu şekilde hareket etmeyi seven bir taraf. Şimdi ise oyunun tekrar basına gösterilmiş olması, yine yeni bir videonun yayımlanacağını işaret ediyor olabilir.

Rockstar Games ekibi bu güne kadar Red Dead Redemption 2 için 3 adet sinematik video yayımladı. Bu yüzden, eğer ekip yeni bir video yayımlamayı düşünüyorsa, bizce bu video bir oynanış videosu olacaktır. Çünkü yayımlanacak olan dördüncü video da oynanış görüntülerinden oluşmazsa, Rockstar Games birçok oyuncuyu sinirlendirebilir ve bizce ekip de bu durumun tamamen farkında.

Aslında, oyunun bu ay içerisinde bir oynanış görüntüsü ile karşımıza çıkacağı hakkında daha fazla ipucu var elimizde. Mesela Grand Theft Auto V oyununu ele alalım. Bu oyunun özel sürümleri Mayıs ayı içerisinde açıklanmıştı. Oyunun oynanış videosu Haziran içerisinde yayımlanmıştı ve çıkış da Eylül ayında gerçekleştirilmişti. Red Dead Redemption 2 oyununun özel sürümleri de aynı Grand Theft Auto V gibi Mayıs içerisinde açıklandı. Ayrıca bu oyun da Ekim içerisinde çıkışını gerçekleştirecek. Bu yüzden bahsettiğimiz yeni video oyunu için ilk oynanış videosu bu ay veya önümüzdeki ay yayımlanabilir.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster