Ubisoft ekibi, PlayStation 4 Pro ve Xbox One X üzerinde Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyununu oynayan oyuncuların çok uzun zamandır beklediği açıklamayı yaptı. Bu açıklamaya göre oyunun Xbox One X sürümü artık çözünürlük olarak 3072 x 1728 olacak. PlayStation 4 Pro ise bu oyun üzerinde 2560 x 1440 olacak. Yani, oyunun Xbox One X sürümündeki çözünürlük neredeyse %400 civarında artış gösterecek. PlayStation 4 Pro üzerinde ise neredeyse %200 değerinde bir artış olacak.

Tom Clancy's Rainbow Six Siege

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege sahipleri ise durumdan memnun

Bahsetmiş olduğumuz çözünürlük iyileştirmelerine rağmen oyunun çözünürlük ölçekleme ayarı her iki konsol için de %50 oranında kalacak. Yani, iki konsolun kullanıcıları da çözünürlük ölçekleme konusunda orijinal çözünürlüğü göremeyecek. Tabii bu işin kötü tarafı. Bir de iyi tarafı var. Ubisoft ekibi, yaptığı açıklamaların devamında, bu desteklerin zamanla iyileştirileceğini belirtti. Mesela, bahsetmiş olduğumuz çözünürlük ölçekleme, gelecekte dinamik bir yapıya sahip olacak. Yani, bu değer zaman zaman yükselebilecek, zaman zaman da azalabilecek. Tabii bu özelliğin oyuna ne zaman geleceği bilinmiyor.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyununun Xbox One X üzerinde 1728p çözünürlüğe ulaşması, PlayStation 4 Pro üzerinde de 1440p çözünürlüğe ulaşması, tabii ki oyunun performansını etkilemeyecek. Ekipten gelen açıklamalara göre oyunun iki sürümü de stabil olarak 60 FPS değerinde bir performans vermeye devam edecek.

Oyuncular ise Ubisoft ekibinden çıkan bu haber ile oldukça mutlu oldu. Özellikle de Xbox One X cephesindeki oyuncular. Çünkü oyunun bu platformdaki orijinal çözünürlüğü 900p idi ve bu durum oyuncuları ciddi anlamda zorluyordu. Eğer sizler şu an bu oyunun sahibi değilseniz de iyi bir haberimiz var: Oyun şu an birçok platform üzerinde uygun fiyata satılıyor. Bu platformlardan bir tanesi de PlayStation Store. Sony ekibinin mağazasını ziyaret ederek bu oyunu 60 TL gibi uygun bir fiyata satın alabilirsiniz.