Günümüzde, çoklu oyuncu modu ve FPS denildiğinde, akla gelen sadece birkaç markalaşmış oyun ismi bulunuyor. Bunlardan birisi Counter-Strike: Global Offensive iken, bir diğeri de Tom Clancy’s Rainbow Six Siege’in ta kendisi. Bu haberimiz de, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege ile ilgili aslında. Yapılan bir duyuru ile, sürekli geliştiğine şahitlik ettiğimiz oyunun, oyuncu sayısı açısından yepyeni noktalara ulaşmış olduğunu öğrendik.

Tom Clancy's Rainbow Six Siege

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, uçuyor

Bahsini etmiş olduğumuz duyuru, oyunun resmi Twitter hesabı üzerinden yapıldı. Haberimizin kaynağı olan bu Twitter gönderisini de, zaten haberimizin en sonunda bulabilirsiniz. Bizim bu haberimizi yapmamıza sebep olan Twitter gönderisi, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege’in en sonunda 30 milyon oyuncuya ulaştığını söylüyor. Gönderi içerisinde paylaşılan görsel üzerinde de, 30 sayısını görmek mümkün. Açıklama kısmında ise, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege’in geliştiricilerin minnetlerini dile getirmiş oldukları, “30 milyon oyuncumuza teşekkür ederiz.” şeklinde bir mesaj bulunuyor.

Belirtilen sayının hangi platformlar arasında olduğu belirtilmemiş ne yazık ki. Bu yüzden, tahminlerimize göre bütün platformların toplamını belirtiyordur. Bütün platformlardan kastımız ise, oyunun çıkışını gerçekleştirmiş olduğu PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları. Eğer siz de bu 30 milyon oyuncudan biriyseniz, bu teşekkürler tamamen size. Fakat, aklınızda bu 30 milyon oyuncudan biri olmak varsa, oyuna Steam üzerinden 26 TL gibi çok uygun bir fiyata satın alıp oynamaya başlayabilirsiniz. Tabii, eğer oyunun daha fazla içeriğine sahip olmak isterseniz de, 409 TL’ye kadar uzanan fiyat etiketlerine sahip paketler mevcut.