Quantic Dream, tamamen bağımsız olma yönünde en önemli adımı atıyor

Quantic Dream, artık oyunları için bir dağıtımcı aramayacak; kendi oyunlarını, kendi dağıtacak bu ekip.

Daha önce Sony Interactive Entertainment gibi çok önemli dağıtımcı şirketlerle çalışmış olan Quantic Dream, bu sene 23 yaşına girecek ve bu stüdyonun kurucularının söylediğine göre 23 yaşına girecek olan bir stüdyo, bağımsız kararlar verebilmeli. İşte bu sebepten ötürü de 2020 senesi, bu stüdyo için çok önemli olacak; bu stüdyo, 2020 senesinden itibaren kendi video oyunlarını, kendisi dağıtacak.

Quantic Dream

Quantic Dream, çok önemli bir karar veriyor

Bu stüdyo tarafından yapılan açıklamalara göre artık bir dağıtımcı şirkete ihtiyaçları olmaması, kendilerinin tamamen bağımsız bir ekip olmasını sağlayacak. Bu bağımsızlık sayesinde stüdyo, keyfi ne isterse onu yapabilecek; stüdyonun kreatif gücü tamamen ortaya çıkacak ve dilenen platformda, istenildiği gibi çalışacak ve ekip, yeni nesil konsollara gözünü diktiğini de açık bir şekilde belirtti.

Tüm bu açıklamalara bakarak anlıyoruz ki Quantic Dream, yeni nesil bir video oyunu geliştiriyor. Bu video oyunu muhtemelen PlayStation 5, Xbox Series X ve PC için çıkacak. Tahmin edebileceğiniz gibi bu oyunun dağıtımı ile de Sony ve Microsoft gibi şirketler değil, direkt olarak geliştiriciler ilgilenecek. Tabii bu kesinlikle kolay bir iş olmayacaktır; özellikle maddi açıdan ciddi bir birikim gerekecektir dağıtım için.

Açıklamaların devamına göre Quantic Dream, köklerine de bağlı kalmaya devam edecek. Yani bu ekip, interaktif sistemleri sanatsal bir yönden oyuncuların karşısına çıkartmaya devam edecek. Özetle söylemek gerekirse; Heavy Rain, Beyond: Two Souls ve Detroit: Become Human gibi kaliteli ve başarılı video oyunları görmeye devam edeceğiz bu stüdyodan.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x