PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun yapımcısı olan PlayerUnknown, şu an sadece 1 adet aktif video oyununa ait ve o oyunu da zaten söyledik. Fakat bu ismin yaptığı yeni açıklamalara bakacak olursak, kendisi şu an ikinci bir oyun projesi üzerinde çalışıyor ve bu projenin de PUBG gibi çok popüler olacağını belirtiyor.

PUBG

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun yapımcısı, EDGE dergisinin 320. sayısında bir röportaj verdi ve bu röportaj sırasında zaten bahsettiğimiz konu tartışıldı. Röportajda PlayerUnknown, “Yeni oyunum için aslında korkuyorum çünkü bu oyun, PUBG geliştiricisinin yeni oyunu olacak. Tüm gözler üzerimizde olacak. Yapacağım yeni oyunların anlık 3 milyon aktif kullanıcıya ve on milyonlarca satış rakamına ulaşacağını sanmıyorum. Eleştiriler belki de, ‘Bu bir PlayerUnknown’s Battlegrounds değil.’ şeklinde olacak ama hazırım.” dedi.

PlayerUnknown, PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun elektronik spor dalındaki adımları hakkında da konuştu. Bahsettiğimiz oyunun geliştiricisi, oyunu elektronik spor dalında ilerletmeye devam edeceklerini belirtti. Yapılan açıklamalara göre sırf bu konu için ekibe yeni çalışanlar da alındı ve bu çalışanlardan bir tanesi, eskiden League of Legends projesinde görev alan insanlardan bir tanesi idi. Bu insan, League of Legends oyununu elektronik spor dalında ilerleten insanlardandı.

PUBG ile şimdi neler olacak?

PlayerUnknown, yeni oyununu piyasaya sürdükten sonra şimdiki oyuna ne olacağını bilemiyoruz. Hatta, yeni oyunun ne olduğunu bilemiyoruz. Muhtemelen önümüzdeki senelerde yeni oyunun ilk bilgilerini alacağız.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster