Eğer PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile oynuyorsanız, akıllı telefonunuzu açıp, oyununuzu güncellemenin vakti gelmiş demektir çünkü oyunun 0.5.0 güncellemesi yayımlandı. Bu güncelleme oldukça büyük ve tahmin edebileceğiniz gibi oyuna büyük yenilikler de getiriyor. Bu yeniliklerin başını ise bir çöl haritası olan Miramar çekiyor. Evet, PUBG Mobile sonunda yeni bir haritaya kavuştu.

PUBG Mobile

PUBG Mobile için gelen 0.5.0 güncellemesinin ayrıntıları

Bahsetmiş olduğumuz güncelleme öncelikle PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile oyununa Miramar haritasını getiriyor. Bunu zaten sizlere söylemiştik. Harita haricinde oyuna Progress Mission sistemi de ekleniyor. Bu sistem haricinde her seviye atladığınız zaman ödül kazanabiliyorsunuz. Ayrıca oyuna Activity Missions sistemi de eklendi. Activity Missions sayesinde de oyun içerisinde yapmış olduğunuz belli aktiviteler için ödül kazanıyorsunuz. Klasik mobil oyun taktiği yani, burada yeni bir şey yok.

Bahsetmiş olduğumuz güncelleme ile oyuna gelen önemli yeniliklerden bir tanesi de, yanınızdaki arkadaşınız ile birlikte oynayabileceğiniz takımlı mod desteğinin oyuna eklenmiş olması. Bu destek sayesinde, yanınızda bulunan bir arkadaşınız ile size verilen şifreyi paylaşıp, birlikte aynı oyuna, takım olarak girebiliyorsunuz. Tüm bunların haricinde, oyunda Synergy ve Connections sistemi de bulunuyor artık. Arkadaşlarınız ile etkileşime geçerek bu sistemlerde ilerleyebiliyorsunuz. Ayrıca artık oyuna girmeden önce sunucu bölgesini de seçebiliyorsunuz.

PUBG Mobile, bahsetmiş olduğumuz güncelleme ile daha fazla avatara, dillere özel sohbet sunucularına ve çok daha fazlasına da kavuştu. Tüm bu yeniliklerin haricinde, oyundaki bazı hatalar da giderildi. Eğer sizler de bu güncelleme ile oyunu oynamak istiyorsanız, 0.5.0 güncellemesini şimdi iOS veya Android cihazınızdan indirebilirsiniz.