Battle Royale evreninde iki büyük video oyunun savaşı bulunuyor. Savaşan iki oyunun adı ise bildiğiniz üzere PlayerUnknown’s Battlegrounds ile Fortnite: Battle Royale. Bugün ise iki oyun arasındaki savaşa farklı katman eklendi çünkü Sensor Tower, iki oyunun da çıkış haftasındaki kazançlarını karşılaştırdı. Yapılan karşılaştırmaya göre PUBG Mobile, Fortnite oyununun mobil sürümün oldukça gerisinde bir çıkış yaptı ve ona göre de az para kazandı. Dilerseniz yazımızın devamından konunun detaylarına göz atabiliriz.

PUBG Mobile

PUBG Mobile ile Fortnite: Battle Royale arasındaki savaş devam ediyor

Sensor Tower ekibinin raporlarına göre Fortnite: Battle Royale, iOS platformunda, tam 7 günde 3.7 milyon civarında gelir elde etti. PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile ise aynı süre zarfında, aynı platform üzerinde sadece 700 bin dolar gelir elde etti. Aradaki fark çılgın seviyede büyük. Raporun devamına göre PUBG Mobile oyunu, ilk haftasında en fazla Amerika Birleşik Devletleri içerisinden para kazandı. Bu ülkeyi Tayland, Büyük Britanya, Kanada ve Rusya takip etti.

Bu karşılaştırmalara daha fazla renk katmak adına, iki yeni bilgiyi de sizlere sunalım: Fortnite: Battle Royale, çıkış yaptığı haftada herkese açık değildi. Sadece Epic Games ekibinin davet ettiği, sınırlı sayıdaki oyuncular oyuna girebiliyordu. PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile ise çıkış haftasında herkese açıktı. PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile oyununu 22 milyon kişi indirdi, Fortnite: Battle Royale ise neredeyse 4 milyon kişi tarafından indirildi. Buna rağmen Fortnite: Battle Royale, rakibinden çok daha fazla gelir elde etmeyi başardı.