Yaklaşık 1 senelik erken erişim süreci ardından tam çıkışını gerçekleştiren PlayerUnknown’s Battlegrounds, şimdi en büyük güncellemesini aldı. Oyunun geliştirici ekibine göre, erken erişimden sonraki en büyük güncelleme olan bu 12. güncelleme; oyunda birçok dengeleme yapıyor ve yeni içerikler ekliyor. PUBG, bu güncelleme ile yeni bir silaha, araca ve çok daha fazlasına kavuşuyor. Eğer dilerseniz güncellemenin özetine, yazımızın devamından sizler de göz atabilirsiniz.

PUBG

Öncelikle PUBG içerisindeki silahlar dengelendi

Bahsetmiş olduğumuz 12. güncelleme ile öncelikle oyundaki silahlar dengelendi. Sizlere basit bir şekilde hangi silahların artık daha fazla hasar verdiğini sunalım: Tüm tabancalar, VSS, Mini14, tüm ağır makineliler, Micro UZI, Vector ve UMP9. Adını saymış olduğumuz bu silahlar, artık oyunda daha fazla hasar veriyor. Bunun karşılığında, bazı silahların da verdiği hasarlar düşürülüyor. Bu silahlar da; SKS, S686, S1897, AUG, SCAR-L, M416 ve M16A4 olarak geçiyor.

Tüm bu silah dengelemeleri ile artık AR silahları, oyunun en kullanışlı silahları değil. Ayrıca SMG silahları da artık yakın menzilli çatışmalarda çok daha etkili. Son olarak, pompalı tüfekler de artık daha fazla hasar veriyor ve daha uzun bir menzile sahip. Yani, oyunda yeni yeni silah seçimleri yapmanız gerekebilir bu güncelleme ardından.

PlayerUnknown’s Battlegrounds içerisinde tabii ki sadece silahlar dengelenmedi. Bazı taşınabilir eşyaların ağırlığı değiştirildi, karakter hareketlerinde değiştirmeler yapıldı, bombaların patlama animasyonları düzeltildi ve diğer küçük değişiklikler yapıldı oyunun içerisindeki ögeler üzerinde. PUBG, değişiklikler ile birlikte bazı yeniliklere de sahip olmayı unutmadı. Öyle ki, bu güncelleme ile oyuna yeni bir silah ve araba eklendi.

Bahsettiğimiz silahın adı SLR ve bu silahı hemen yukarıdaki görselden rahatlıkla görebiliyorsunuz. Bu silah, dünya üzerinde herhangi bir ganimet olarak bulunabiliyor ve mermi olarak da 7.62mm kullanıyor. Standart olarak şarjöründe 10 mermi bulunduran bu silah, genel olarak SKS silahından daha güçlü ama kendine has eksi yönleri de bulunuyor. Oyuna eklene yeni araba ise Mirado. 4 koltuklu bir sedan olan bu araba, sadece Miramar haritasında bulunabiliyor. Hızlı bir araç olan Mirado, hemen aşağıdaki görseli ile sizlere merhaba diyor.

PUBG

PUBG için beklenen harita seçme özelliği de geldi

Yazımızın bu kısmına kadar sizlere sunduğumuz yenilikler ve değişiklikler haricinde, oyunda artık yeni silah modifiye seçenekleri de bulunuyor. Artık oyun dünyasında Duckbill, Light Grip, Thumb Grip, Half Grip, Scope 3x ve Scope 6x ögelerini bulup, silahınıza takabiliyorsunuz. Ayrıca bunların haricinde, dediğimiz gibi oyuna yeni bir harita seçme özelliği de eklendi.

Bahsettiğimiz bu özellik sayesinde bir oyuna girmeden istediğiniz kadar haritayı seçip, istediğiniz kadar haritayı seçmeyebiliyorsunuz. Seçmediğiniz haritalar, oyunu oynadığınız sürece karşınıza çıkmıyor ve seçtiğiniz haritalar arasında rastgele olarak oyuna giriyorsunuz. Eğer sadece 1 harita seçerseniz, sürekli o haritada oyunu oynuyorsunuz. Ayrıca oyundaki Ödüller sekmesi de değiştirildi. Artık bu sekmeden 3 farklı özelliğe erişebiliyorsunuz. Son olarak, oyunda farklı farklı hata düzeltmeleri ve diğer dengelemeler de yapıldı. Tüm güncelleme notları için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster