PlayerUnknown’s Battlegrounds oyuncularının en iyi dostu, rakip oyunculardan kendilerini koruyan ekipmanları tabii ki. Tava, oyundaki en iyi dost, buna bir lafımız yok kesinlikle ama 3. seviye kaskları da görmezden gelmek olmaz şimdi. PUBG oyuncuları için önemli bir yere sahip olan 3. seviye kasklar hakkında, muhtemelen sizleri biraz üzecek bir haberimiz var. Zira, oyununun gidişatını bile değiştirme potansiyelleri bulunan bu 3. seviye kasklar, artık öyle her yerden çıkmayacak ne yazık ki. Oyunun önemli bir parçası olarak gösterebileceğimiz bu 3. seviye kasklar, artık sadece yardım paketlerinde bulunacak.

PUBG

PUBG oyuncuları, 3. seviye kaskları her yerde bulamayacaklar

Oyunun geliştirici ekibi tarafından duyurusu yapılan bu üzücü haber ile birlikte, oyun içerisindeki şans etkeni de biraz düşürülmüş oldu. Normal şartlarda, diğer normal ganimetler gibi karşımıza çıkan 3. seviye kasklar, PlayerUnknown’s Battlegrounds oyuncularını büyük dertlerden kurtarıyordu. Bu da, oyuncuların yetenekli olduğu kadar, şanslı olmalarını da gerektiriyordu. PUBG’de gerçekleşen kıyasıya kapışmaların yetenekler kadar şans işi olmasına da sebep olan 3. seviye kasklar, oyun içerisindeki yetenek etkeninin daha fazla ön plana çıkabilmesi için artık sadece yardım paketlerinden çıkacak şekilde düzenlendi.

Bu haberin duyurusunu ise geliştirici ekip, “En sonunda, 3. seviye kasklar için de değişiklik bekleyebilirsiniz. Maçın sonucunu değiştirebilen, oyun üzerindeki etkisi büyük olan bir eşya kendisi. Kafadan vuruşların sizi normal şartlarda öldüreceği durumlarda, size ekstra can veriyor. Böylesi eşyaları kimin alacağına sadece şansın karar vermesini istemedik. Bu yüzden de, bahsettiğimiz kaskları normal ganimetler arasından alarak, yardım paketlerinden çıkacakları şekilde sınırlandırdık.” diyerek sebebini de fazlasıyla açıkladılar. PlayerUnknown’s Battlegrounds oyuncuları zaten şans unsurundan bir hayli şikayetçiydi. Bu değişiklik ile PUBG içerisinde gerçekleşen maçların daha adil olacağını söylemek mümkün.

Fikrimizi soracak olursanız, böylesi bir değişiklik için geç bile kaldıklarını söyleyebiliriz. Bu tarz oyunlarda şanstan ziyade, yeteneklerin ön planda olması gerektiğine inanıyoruz. Ne yazık ki günümüzün çoğu oyununda ya parayı veren düdüğü çalıyor ya da şansı yaver gidenler alıp başını gidiyor. Neyse ki, en azından artık PUBG oyuncuları için durum biraz daha adil. Şimdi, herkes elinden geldiği kadar yeteneklerini konuşturmak zorunda.

Etiketler: